Хотел Фонтана Врњчка Бања

Хотел „Фонтана“ се наоѓа веднаш до парк, кој се простира на над 60 хектари уредена површина, а од друга страна на 68 скалила до познатиот „Мост на Љубовта“ и шеталиштето. Со својата традиција на гостопримство над 55 години, тоа е најпопуларното место за многу гости, на кое многумина им веруваат.

Во 2019 година, хотелот е целосно реновиран и денес има вкупно 212 сместувачки единици, со 176 соби и 36 апартмани, чии тераси нудат уникатен поглед на Централниот парк Врњачка.

Есен во Хотел Фонтана Врњчка Бања

Сместување во Супериор соби, цена 86 еур по особа за 2 ноќевања со појадок

-Доплата за полупансион 7 еур по особа на ден

-Услоови за деца:0-7 год Бесплатно, од 7-12 год добиваат 50% попуст

-Туристичка такса 1,5 еур по особа на ден

Редизајнираните станови со убави имиња и топли бои овозможуваат спој на историјата и модерната доба. Апартманите се пространи и модерно опремени и овозможуваат удобност и удобност. При реновирање на хотелот, ние се погриживме за вашиот комфор, но сакаме да ви понудиме повеќе од пријатно сместување. Ние нудиме искуства што ќе ги запомните. Започнете го вашиот одмор со дневен весник и утринско кафе или коктел со свежо овошје во модерниот лоби бар или на надворешната тераса со чврчорење на птици. Лоби барот е исто така омилено место за дружење, лесен оброк или чаша вино. Хотел „Фонтана“ е категоризиран со четири starsвезди, според меѓународните стандарди, а прилагоден на желбите и потребите на семејството. Можеме да бидеме горди и на нашите вработени, кои со својата професионалност и љубезност оставаат посебен впечаток. Тајната на нашиот долгорочен успех е одличното сместување, но и совршената услуга. Изграден во 1965 година, Хотел Фонтана е првиот модерен хотел од висока класа во Врњачка Бања. Надграден, реновиран и дополнително реновиран во 1975 година, хотелот ги следеше промените во трендовите и ги задоволуваше барањата на современите туристи. По успешната приватизација во мај 2017 година, во тек е реконструкција и доградба на самиот објект. Иако блеска со нов сјај, Хотел Фонтана ги задржа старите традиционални вредности: квалитетна услуга, долга традиција и фантастична локација.