Хотел Букет Златибор

Категоризиран со четири sвезди, Хотел Букет има 25 апартмани и 20 соби за сместување, како и други неопходни придружни објекти. Модерно украсен и опремен, совршено ги исполнува барањата на модерниот гостин и е погоден за удобен престој на сите генерации.

Локацијата и околината на хотелот се вистинските мириси на овој уникатен букет. Се наоѓа во најтивкиот дел на Златибор, сместен во борова шума и тишината што мирува, и многу блиску до туристичкиот центар на планината. Оддалечен е само неколку стотини метри од плоштадот Крал, во близина на Конгресниот центар „Србија“, близу до сите најатрактивни простори и настани во Златибор.

Хотелот Букет исто така се наоѓа во близина на паркот Дино – еден вид рај за најмалите кои уживаат во овој забавен – тематски парк во регионот. Имајќи предвид дека се наоѓа на трасата на пешачката патека која води до споменикот на Шумни брдо и понатаму по пространствата на Златибор, хотелот е идеално место со престој на сите оние кои уживаат во одење и активен одмор.

Понуда ЕСЕН: Сместување во Двокреветно студио, 140еур по особа за (2) две ноќевања со појадок

-Услови за деца:0-7 год.бесплатно, од 7-12 год ,чини 30 еур по особа на ден

-Трето возрасно лице на дополнително легло добива 3о% попуст

-туристичка такса 1,5 еур по особа за возрасни и деца

Сите соби имаат поглед кон боровата шума, што му прилега на амбиентот на Златибор.

СПА и Велнес центарот се простира на 800 квадратни метри и овозможува целосно уживање и релаксација: со два базени, од кои едниот е пливање (23 на осум метри), другиот неправилно обликуван со солена вода, пространа џакузи во која можат да се користат 12 лица, фински и био сауна, просторија за сол, парна бања, простории за масажа, четири тепидариуми, кревет за масажа на вода и други погодности, е еден вид оаза на вистински хедонизам.