Соларис Ресорт – Врњачка Бања

Врњачка Бања се наоѓа на 200 км од Белград и располага со голем избор на хотели ,вили и приватни сместувања.

Позната е по своите лековити води и претставува центар со најсовремена медицинска служба за превенција ,лечење ,дијагностицирање и рехабилитација на органите за варење и шеќерни болести.

Топлата вода во Врњачка Бања има температура од 36.5 степени целзиусови колку што е температурата на човечкото тело по што е единствена во Европа.

Врњачка Бања располага со 7 познати минерални извори: Снежник, Слатина ,Топла Вода, Езеро,Борјак, Бели извори и Врњачко врело, од кои 4 се за лековита терапија (Снежник,Слатина,ТоплаВода и Езеро) додека другите две се користат за флаширање на минерална вода ( Борјак и Врњачко врело )

Врњачките лековити води се користaт за лекување на:

-Шеќерни болести
-хронично воспалување на црева и желудник
-чир во желудник и дванаесетпалачното црево
-болест на бубрежната карлица ,мочниот меур, уринарниот тракт и др болести

Соларис Ресорт 

Соларис ресортот е нов и модерен опремен комплекс во Врњачка Бања, со амбиент кој зрачи со удобност и артистички шарм.Комплексот ви нуди луксузни апартмани и фамилијарни соби со елегантен стил,ресторан,аперитив бар,конференциска сала и паркинг. Исто така нуди и спортски и рекреативни објекти со затворени и отворени базени, фитнес центар,ексклузивен велнес центар и зона за релаксирање.Пријателски и професионален персонал кој ви нуди услуги со највисоки светски стандарди.

Комплексот се наоѓа во мирниот дел на Врњачка Бања во близина на главното шеталиште.Идеално место за одмор и релаксација.

Период на престој од 01.01-20.06.2020 и од 01.09.2020-28.12.2020
Тип на соба
BBHB
1/1 Апп/ Соба102107
1/2 Апп/ Соба6670
1/3 Апп/ Соба5458
1/4 Соба4752
Период на престој од 21.06-31.08.2020
1/1 Апп/ Соба116120
1/2 Апп/ Соба7579
1/3 Апп/ Соба6165
1/4 Соба5458

*Цените се изразени по лице од ноќевање

*** Цените не се валидни за државни и верски празници

СПЕЦИЈАЛНИ ПАКЕТИ

Цената вклучува:

  • Неограничено секојдневно користење на Wellness центар (базен со солена соба, солена соба, ладна соба, финска сауна, руска сауна, парно купатило, џакузи, арома терапија тушови)
  • Неограничено користење на детско катче
  • Неограничено користење на отворените базени.
  • Бесплатен паркинг
  • Бесплатен интернет
  • Доплата за пансионски појадок 5 евра, за дете доплата 3 евра
  • Доплата за ручек 8 евра, за дете доплата 4 евра

Цената вклучува:

Неограничено секојдневно користење на Wellness центар (базен со солена соба, солена соба, ладна соба, финска сауна, руска сауна, парно купатило, џакузи, арома терапија тушови)
Бесплатен паркинг
Бесплатен интернет
Доплата за пансионски појадок 5 евра, за дете доплата 3 евра
Доплата за ручек 8 евра, за дете доплата 4 евра

Општи услови

Пријавувањето во хотелот е од 14 часот, одјава до 11 часот
Во недела можност за касно одјавување ( по барање)
Туристичка такса 1 евро по лице на ден

Услови за престој на деца

Деца до 7 години бесплатно
Деца до 7 години не плаќаат туристичка такса
Од 7 до 15 години плаќаат туристичка такса 0.5 евра
Од 7 до 12 години плаќаат:

– Ноќевање со појадок – 16 евра

– Полупансион – 18 евра

Децата до 12 години користат солена соба и затворен базен со солена вода е со задолжителна придружба на родител во детскиот термин од 10 часот до 18 часот.