Хотел Тино (св. Стефан) – Охрид

Сместен на брегот на Охридското Езеро, хотелот Тино Свети Стефан нуди бесплатен wi-fi, бесплатна климатизација, 24 часновна рецепција, велнес центар и ресторан, бесплатен паркинг за гостите (со претходна резервација), конференциска сала.

Хотелот располага и со внатрешен базен, надворешен базен и излез на брегот на Охридското Езеро. Вкусен појадок се служи секое утро во хотелот, а за вечера може да се ужива во ресторанот во куќата. Исто така, достапна е и услуга во собата.

Велнес областа на хотелот се состои од затворен и отворен базен, сауна, амам и фитнес центар. Масажата се доплаќа и истата е на барање. Во самиот хотел има и посебна просторија за оставање на багажот.

Античкиот театар на Охрид се наога на 4км од хотелот, а аеродромот се наоѓа на 12км.

Цени на база Полупансион

*Јануари 2022 – цени по лице

недела – четврток = 1.350 денари од ноќ во двокреветна соба кон шума, услуга полу пансион

петок и сабота = 1.450 денари од ноќ во двокреветна соба кон шума, услуга полу пансион

Доплата за соба со поглед кон езеро е 130 денари од ноќ по лице

Сместување:

Хотелското сместување располага со двокреветни соби со балкон, амапртман со балкон и поглед кон море, трокреветна соба со поглед кон море, двокреветна соба со поглед кон море, економи двокреветна соба. Секоја соба е удобно опремена со балкон, ТВ со рамен екран и мини бар, сопствен тоалет.

Цената е со вклучен појадок и вечера (на шведска маса) – Доплата за соба со поглед кон езеро е 130 денари од ноќ по лице – За фамилијарни апартмани важи Minimum 3 full paying + доплата за 4то лице во зависност од возраст – Деца до 5,99 години во двокреветна соба се гратис (без дополнително легло, со вклучен појадок и вечера) – За деца од 6 – 11,99 години во двокреветна соба се доплаќа 300 денари од ноќ (со дополнително легло, со вклучен појадок и вечера) –

Понудата не важи за празници

Услуги вклучени во цените: користење на внатрешен затоплен базен 30°, детски затоплен базен, спа центар со џакузи 35°, сауна и парна бања, детско катче, Wi-Fi Можност доплата за масажи, третмани и солариум.

Во цената не вклучена туристичка такса, која се плаќа на лице место.