Хотел Тино – Охрид (Центар)

Хотелот Тино лоциран на прва линија на брегот на Охридското езеро, нуди удобно сместување со бесплатен паркинг и WiFI. Употребата на Спа центарот е бесплатна. Таа Се состои од топла када, сауна и термална бања.

Хотелот располага со 50 соби (еднокреветни, двокреветни и трокреветни), сите опремени со клима уред, телефон, интернет врска, кабловска ТВ и мини бар. Собите се реновирани во 2020 година.

Повеќето од собите се со поглед кон стариот град, црквата Св.Канео и Охридското Езеро

ЦЕНА ЗА МЕСЕЦ МАЈ 2021

25 евра по лице, service HB – цена за дводневен аранжман минимум

доплата за поглед езеро 5еур по соба на ден

Освен појадок и вечера, вклучено е и користење на спа центар
(џакузи,сауна,парна бања), Интернет и паркинг.
Доплата од 40 денари по лице за туристичка такса.

Цените се со вклучен ДДВ.

Во цената не е вклучена туристичка такса.

Престој за деца 0-4,99 – бесплатно

Престој за деца 5-11,99 – 50 % од цената по лице

Услуги вклучени во цените: појадок (се служи порција, согласно мерките за КОВИД) , спа центар со џакузи, сауна и парна бања, семинарска сала (за настани), Wi-Fi, паркинг

Можност доплата за масажи

Собите во хотелот се реновирани во 2020 год.

Политика на отказ на резервација;

До 4 дена пред пристигање без пенали, од 3-0 дена – 100% пенали.