Хотел Пела – Охрид

Сместен во прекрасна борова шума. Плажата е на само 100 метри.
Хотелот е на 4км од центарот на Охрид и 15км од аеродромот Апостол Павле

Сезонски цени 2022 (01.07-31.08)

 B/B Ноќевање со појадокH/B Полупансион  
Еднокреветна соба2260 ден 37 eur2620 ден 43 eur
Двокреветна соба1650 ден 27 eur2010 ден 33 eur
Трокреветна соба1525 ден 25 eur1890 ден 31 eur
Апартман6590ден 108 eur 

Вонсезонски цени:

 B/B Ноќевање со појадокH/B Полупансион  
Еднокреветна соба  2010ден.      33  eur2380ден.            39 eur.
Двокреветна соба1400ден.      23 eur1770 ден.            29  eur
Трокреветна соба1280 ден.      21 eur1650 ден.            27 eur
Апартман5610 ден.       92 eur 

Легенда:  BB ноќевање со појадок, HB полупансион
Во цената е вклучено: услуга по избор, паркинг, интернет, туристичка такса и хотелско осигурување.
Во цената НЕ е вклучено: мини бар и пијалок за време на ручек/вечера, патничко осигурување

Цените се изразени по лице на ден за минимум 3 ноќевања престој
Туристичката такса е вклучена во цената
Појадокот е на шведска маса, додена вечерата е според мени
Деца од 0-5.99год – бесплатно
Деца од 6-11,99год имаат попуст од 50%

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА ЛЕТО 2022

Исклучиво за минимум 5 ноќевања престој

                                                              BB                                             HB

        Двокреветна соба               24.00 Eur  (1460.00 den.)     30.00  Еур  (1830 den)

        Ednokrevetna soba          34.00 Eur (2070.00 den.)     40.00   Eur (2440 den.)  

        Apartman                          96.00 Eur (5850.00 den)

Политика на отказ:

-14 дена пред користење на услугата ( без надоместок );

-од 14 до 3 дена се задржува вредноста за 1 ноќевање

-помалку од 3 ноќевања 50% пенали

-No show – 100 % пенали