Хотел Маива – Охрид

Хотел Маива располага со 30 луксузни студија, опремени со француски лежај и гарнитура за дневен престој, со плазма и сателитска ТВ, мини бар и тераса со поглед на езеро.

Плажата е на само 70 метри.
Хотелот е на 4км од центарот на Охрид и 15км од аеродромот Апостол Павле

Хотел Маива – Охрид 2021
Цени по лице на ден
ПАНСИОНBBHB
Април/Мај/Јуни2428
Јули/Август2630
Септември/Октомври2428

Во цената е вклучено користење спа центар (џакузи, парна бања и сауна)

Спа центарот се користи со претходно закажан сопствен термин согласно препораките за заштита од covid – 19

Спа центарот работи од 10:00-20:00 часот

Цените се по лице во двокреветна соба .

За сместување во еднокреветна соба + 30 % доплата.

•    Услови за деца

– Деца до 4.99 – гратис
– Деца од 5-11.99 години – 50% попуст од цената по лице

•    Oброци:

– Појадок 07-10 часот
– Вечера 18-20:30 часот

Политика на отказ:

–                 7 дена пред користење на услугата ( без надоместок );

–                 за отказ на резервација помалку од 7 дена – 50% пенали

–                 за отказ помалку од 2 дена – 100%

Цените се во денари

Во цената Е вклучено:
Појадок и вечера
Користење клима уред
Користење безжичен интернет
Паркинг


Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување