Хотел Десарет – Охрид

Хотел Десарет се наоѓа на 12км од Охрид, во туристичката област Пештани. Хотелското сместување е изградено во стилот на Охридската архитектура од 19-от век и се простира на самиот брег на Охридското Езеро, опкружено со зелена шума од националниот парк Галичица. Хотелот има капацитет од 200 двокреветни соби со можност за додавање на помошен лежај, 11 стандардни апартмани во 9 засебни вили со спална, дневна и кујна во рамки на комплексот Десарет. Сите соби располагаат со телевизор со рамен екран и приватен тоалет и тераса. Ресторанот има капацитет за 600гости, конференциска сала, спортски терен за мал фудбал, тенис, ракомет, бар, куглана, базен за деца и за возрасни, wi-fi. Плажата Градиште 1 се наоѓа на 2,4км од хотелот, а Куба Либре на 10км.

ЦЕНОВНИК  2022

 Услуга
СОБАНокевање со појадокПолу пансион
Еднокреветна соба  ( по лице)  31 евра  38 евра
Двокреветна соба  ( по лице)  26 евра  31 евра
Апартман  ( мах 4 лица )  100 евра   
Вила (мах 4 лица)  100 евра 
  • Туристичката такса е вклучена во цената
  • Доплата за дополнитетен оброк 7 евра
  • Деца до 10.99 год се гратис , над 10.99 плакаат како за возрасен

Летни аранжмани

* 8 денови ( 7 ноки ) ХБ = 189 евра по лице во двокреветна соба

сместување во прва линија

* 8 денови ( 7 ноки ) ХБ = 175 евра по лице во двокреветна соба-сместување во втора линија 

*Еднокреветна соба  + 30 %