Хотел Белведере – Охрид

Хотел Белведере е сместен во борова шума во населбата Св. Стефан, на 4 км од Охрид и 100 метри од Охридско Езеро. Хотел Белведере е бренд кој нуди широк опсег на услуги на брегот на Охридското езеро. Со совршената рамнотежа помеѓу елеганцијата и комфорот, нашиот хотел со 4 ѕвезди нуди 89 ново декорирани соби, две сали за семинари, еден модерен ресторан и два традиционални ресторани во центарот на Охрид, Пиано лоби бар, сивенирници, сопствен паркинг.

Нашите стандард соби нудат се што е нопходно да имате топол и незаборавен престој во хотел Белведере. Со поглед на езерото и шумата сите соби се опремени со: клима, ЛЦД Телевизор, кабловска, работна маса, мини бар, интернет, купатило со туш и фен за коса, тераса.

Број на соби 80 (77 стандарни + 3 стандард супериор)

Хотел Белвереде – Охрид Сезона 2021
Период01.04-30.06.2021 / 01.09-31.10.202101.07-30.08.202101.11-31.12.2021
Тип на собаНоќевање со појадок
Еднокреветна соба2.200 ден2.380 ден2.080 ден
Двокреветна (по лице)1.590 ден1.710 ден1.470 ден
Студио за 2 лица4.760 ден4.760 ден4.760 ден
Апартман за 2 лица6.040 ден6.040 ден6.040 ден
За минимум 5 ноќевања престој цена по лице на ден
Еднокреветна соба2.020 ден2.200 ден/
Двокреветна (по лице)1.470 ден1.590 ден/
Доплата за оброк 7еур по лице на ден
Деца од 3-8,99год – 50% од цената на возрасен на помошно легло во двокреветна соба
Туристичката такса е вклучена во цената