Најпродавани

Проверете каде другите избраа да летуваат. Ви ги претставуваме нашите најпродавани дестинации во Грција:

Не е изнеднадување што регионот Халкидики со полуостровот Касандра односно “првиот крак“ се омилена дестинација на нашите туристи. Причините се многубројни но најмногу се издвојуваат близината, прекрасните плажи, но и прифатливите цени.

Изборот на место за одмор на овој полуостров е одличен за вкусот на секого. Идеален и за оние кои сакаат мир и тишина, но и за оние кои сакаат подинамичен ноќен живот. Блага медитеранска клима, живописни заливи, долги плажи, бројни таверни, барови и дискотеки, го прават ова место идеално за одмор.

Плажите на Касандра се добро познати и меѓу нашите туристи, но и во светот. Најголемиот дел од нив се горди носители – на сино знаме за чистота.

Кои сместувања го одбраа нашите туристи:

Неа Потидеа – Вила ЛИДИЈА, Грција Лето 2024

Локација:  Се наоѓа на само 30 м. од песочната плажа во Неа Потидеа. Опкружена е...

ПЕФКОХОРИ – Вила PARADISO – Блок Б, Грција Лето 2024

Вила PARADISO е еден од најбараните наши објекти на Халкидики, се наоѓа на идеална локација...

ПЕФКОХОРИ – Вила PARADISO – Блок А, Грција Лето 2024

Вила PARADISO е еден од најбараните наши објекти на Халкидики, се наоѓа на идеална локација...

ФУРКА, Вила Василис, Грција Лето 2024

Локација: Се наоѓа на околу  20m, од плажа и околу 150m од центарот на Фурка....

ПЕФКОХОРИ – Вила АГЕЛИКИ, Грција Лето 2024

Вила АГЕЛИКИ – Пефкохори Локација:      Се наоѓа на само 30м. од плажа, во непосредна близина...

ФУРКА, Вила Динира, Грција Лето 2024

Локација: Лоцирана на првата улица која се протега низ долгиот брег на Фурка, вилата воедно...

Хотел СИМОТЕЛ ЕРМИС 3* – Ханиоти, Грција, Лето 2024

Локација: Се наоѓа во најубавиот дел на Ханиоти, поточно во строгиот центар на градот на...

Полихроно – Mai apartments

Нашата најпопуларна локација за минатата сезона – Mai luxury apartments – комплетно нови луксузни апартмани...