Крстарење – Доминиканска Република и Јамајка – Costa Pacifica

Costa Pacifica

Доминиканска Република, Јамајка

7 ноќи/ 8 дена

Поаѓање од Ла Романе( LRM) :  19.Февруари.2023.

ДенДатаПристаништеПристигнувањеПоаѓање
119-02 ПонLa Romana (Dominican Republic)23:59
220-02 ВтоCruising
321-02 СреOcho Rios (Jamaica)08:0020:00
422-02 ЧетMontego Bay (Jamaica)07:0013:00
523-02 ПетAmber Cove (Dominican Republic)14:0020:00
624-02 СабSamana (Dominican Republic)08:0018:00
725-02 НедCatalina Island (Dominican Republic)08:0018:00
826-02 ПонLa Romana (Dominican Republic)08:00

BASIC *гарантирана категорија

Внатрешна двокреветна кабина* гарантирана кат. IV / по лице  149

Прозорска двокреветна кабина * гарантирана кат.  EV/ по лице  249

Балканска двокреветна кабина* гарантирани кат. BV/ по лице   349

                                 3. и 4. возрасно лице во кабина  80

КОМФОРТ*Се вклучено

                 Внатрешна двокреветна кабина IV/по лице   369

Прозорска двокреветна кабина ET/ по лице  469

Балконска двокреветна кабина BP/ по лице  569

                                 3.и 4. Возрасно лицево кабина 230

Пристанишни такси 150

Деца до 18 години во кабина со две возрасни лица,плаќаат само пристанишни такси!

                                         Обавезен бакшиш кој патникот ги плаќа на брод и изнесуват:

За возрасни  11  по ноќ по лице

Деца од 4 до 14 год  5.5

Деца  до 4 години не се плаќа

Costa Covid-19 осигурување 33 (не е обавезно доколку имате осигурување од друга компанија, која ги покрива последиците од заразување со Covidom)

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
користење на бродот според програма
сместување во одбрана кабина во текот на крстарењето на брод (купатило/WC, клима, сеф,фен, TV)
проширен полн пансион на брод (вечера, полноќна закуска,појадок, ручек,ужина)
свечена вечера со капетнска здравица
целодневна анимација
забавен вечерен програм во салоните и баровите со музика во живо
користење на бродскиот простор и опрема (користење на библиотека, фитнес центар, базен, лежалки на палуба, пешкири,…)
представи во театар
влезници за коцкарница, ноќен клуб,…
спордски активности(аеробик,танц и слични активности со асистенција од инструктор во сала,…)
дневни активности (игри,лов на изгубено богадство,квизови,турнири,караоке,часови по танц,тематски забави и сл.)

  • Пакет пијалоциBRINDIAMOвклучен за Комфорт кабина(за сите патници во кабина)

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА: 

  1. Бакшиш ( hotel service charges)
  2. Пијалоци на брод
  3. Излетите на копно
  4. Третманите во вилнес центарот и козметички третмани, лични тренинзи со фитнес тренер,спа
  5. Услуги од медицински персонал
  6. Costa осигурување
  7. ***Компанијата го задржува правото на промена на цена без предходна најава***

***Во случај на откажување до 30 дена пред патување, без пенали!