Крстарење Италија-Франција-Шпанија-Балеари со COSTA SMERALDA

COSTA SMERALDA

7 ноќи /8 дена

ИталијаФранцијаШпанијаБалеари

Поаѓање од Чивитавечија: 03.февруари.2023.

ДенДатаПристаништеПристигнувањеЗаминување
103-02 СабCivitavecchia (Italy)19:00
204-02 НедSavona(France)08:0018:00
305-02 ПонMarseilles(Spain)08:3018:00
406-02 ВтоBarcelona (Spain)09:0019:00
507-02 СреPalma de Mallorca (Spain)08:0018:00
608-02 ЧетCruising
709-02 ПетPalermo(Italy)07:0016:00
810-02 сабCivitavecchia(Italy)08:00

                                        БАСИК *загарантирана категорија

Внатрешна двокреветна кабина *гарантирана кат. IV / по лице Еур 189

Прозорска двокреветна кабина * гарантирана кат.  EV/ по лице Еур 299

Балконска двокреветна кабина * гарантирана кат. BV/ по лице  Еур 399

3. и 4. Возрасно лице во кабина на барање!

КОМФОРТСе вклучено

Внатрешна двокреветна кабина кат. IN/ по лице    Еур   409

Прозорска двокреветна кабина кат. ET / по лице     Еур   519

Балконска двокреветна кабина кат. BA/ по лице     Еур  619

3. и 4. возрасно лице во кабина на барање!

Пристанишна такса 150

                                              Доплата за  1/1 кабина +50%.

Деца до 18 години во кабина со две возрасни лица плаќаат само пристанишна такса!

Обавезна напојница која патникот ја плаќа на брод и изнесува:

За возрасни  11 по ноќ по лице

Деца од  4 до 14 год  5

Деаца до 4 години не плаќаат

Costa осигурување 11 (не е задолжително)

Costa Relax Covid-19 осигурување 33 (не е задолжително,но се препорачува)

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
користење на бродот според програма
сместување во одбрана кабина во текот на крстарењето на брод (купатило/WC, клима, сеф,фен, TV)
проширен полн пансион на брод (вечера, полноќна закуска,појадок, ручек,ужина)
свечена вечера со капетнска здравица
целодневна анимација
забавен вечерен програм во салоните и баровите со музика во живо
користење на бродскиот простор и опрема (користење на библиотека, фитнес центар, базен, лежалки на палуба, пешкири,…)
представи во театар
влезници за коцкарница, ноќен клуб,…
спордски активности(аеробик,танц и слични активности со асистенција од инструктор во сала,…)
дневни активности (игри,лов на изгубено богадство,квизови,турнири,караоке,часови по танц,тематски забави и сл.)

  • Пакет пијалоциBRINDIAMOвклучен за Комфорт кабина(за сите патници во кабина)

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

  1. Напојница (hotel service charges)
  2. Пијалок на брод за Базик кабини
  3. Излети на копно
  4. Третмани во велнес центар и козметички третмани,лични тренинзи со фитнес тренер, спа
  5. Услуги на медицински лица
  6. Costa осигурување

***Компанијата го задржува правото за промена на цената без предходна најава.

***Откажување до 30дена пред пат,без пенали!!!