Крстарење – Емирати со Costa Toscana

Емирати

07 ноќи / 08 дена

Поаѓање од Дубаи /DXB: 13.и 20.Јан,2023.

ДенДатаПристаништеПристигнувањеПоаѓање
113-01 СабDubai ( United Arab Emirates)23:59
214-01 НедDoha (Qatar)13:3020:30
315-01 ПонAbu Dhabi (United Arab Emirates)10:0023:59
416-01 ВтоCruising
517-01 СреMuscat (Oman)07:0017:00
618-01 ЧетDubai (United Arab Emirates)18:30
719-01 ПетDubai (United Arab Emirates)
820-01 СабDubai (United Arab Emirates)

BASIC *гарантирани категории

Внатрешна двокреветна кабина * гарантирани кат. IV / по лице  179

Прозорска двокреветна кабина* гарантирана кат.  EV/ по лице  399

Балконска двокреветна кабина* гарантирана кат. BV/ по лице    549

3. и 4. возрасно лице во кабина на барање!

КОНФОРТсе вклучено

                     Внатрешна двокреветна кабина кат.  IN/ по лице   399

                        Прозорска двокреветна кабина кат. ET / по лице   619 

                        Балконска двокреветна кабина кат.  BA /по лице   769

    3. и 4. возрасно лице во кабина на барање!

Деца до 18 години во кабина со две возрасни лица, плаќаат само пристанишна такса!

Пристанишни такси 150

Обавезен бакшиш кој патникот ги плаќа на брод изнесува:

За возрасни 11 по ноќ /по лице

Деца од 4 до 14 год  50%

Деца до 4 години не плаќа

Costa Covid-19 комплетно осигурување 33 *** не е обавезно, но се препорачува!

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
користење на бродот според програма
сместување во одбрана кабина во текот на крстарењето на брод (купатило/WC, клима, сеф,фен, TV)
проширен полн пансион на брод (вечера, полноќна закуска,појадок, ручек,ужина)
свечена вечера со капетнска здравица
целодневна анимација
забавен вечерен програм во салоните и баровите со музика во живо
користење на бродскиот простор и опрема (користење на библиотека, фитнес центар, базен, лежалки на палуба, пешкири,…)
представи во театар
влезници за коцкарница, ноќен клуб,…
спордски активности(аеробик,танц и слични активности со асистенција од инструктор во сала,…)
дневни активности (игри,лов на изгубено богадство,квизови,турнири,караоке,часови по танц,тематски забави и сл.)

  • Пакет пијалоциBRINDIAMOвклучен за Комфорт кабина(за сите патници во кабина)

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА: 

  1. Бакшиш ( hotel service charges)
  2. Пијалоци на брод
  3. Излетите на копно
  4. Третманите во вилнес центарот и козметички третмани, лични тренинзи со фитнес тренер,спа
  5. Услуги од медицински персонал
  6. Costa осигурување

***Компанијата го задржува правото на промена на цена без предходна најава***

***Во случај на откажување до 30 дена пред патување, без пенали!