ŽUPA WELLNESS & SPA – Копаоник 2023/2024


Жупа Валнес & Спа e изграден во 2017 г. во непосредна близина на хотелот Сребрна Лисица. Лесен пристап со автомобил, и на околу 200 метри до скијачката патека Мало езеро.
Рецепција, подземна гаража, просторија за ски опрема, три вида сауни, 3 соби за масажи (со доплата), џакузи, внатрешен базен 9 x 4,5 м, 2 фински саун.

СМЕСТУВАЊЕ:
Aпартмани Жупа Валнес & Спа во собите обезбедува удобно сместување за семејствата, парови…. Капацитет на Апартманите е за 3, 4, 5, 6 и 7 лица.

Цената вклучува:
– Цените се дадени НАЕМ на студио / апартман
– Користење на Ски Гардеробер
– Wi- Fi

Во цената НЕ Е вклучено:
– Полупансион (доплата е задолжителна во период 19.12-20.03) 23 EUR по лице на ден за возарасни; Деца 2-10 години 9,5€ по лице на ден; Деца до 1,99 години ГРАТИС;
– Tуристичка такса (задолжително се наплаќа во агенција) 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,50€ по лице на ден; Деца 0-6,99 години ГРАТИС;
– Wellness & Spa центар – внатрешен базен (димензии 9х4,5m), џакузи, сауна, релакс зона (користење на спе центар се доплаќа на лице место);
– Подземна гаража 8€ на ден по кола (плаќање на лице место – резервација не е дозволена);