Вила Звончица – Копаоник 2023/2024

Вила Звончица е новоизграден објект на Копаоник, своите први гости ги пречека во декември 2016 година.

Сместена во центарот на туристичкиот центар Копаоник, вилата со најубавото име на планината е вистинскиот избор за секој кој сака да го помине одморот во мирна зимска средина и повторно во центарот на сите случувања.

Модерно опремениот објект со врвен квалитет ќе обезбеди удобност и на најпребирливите гости. Оддалечен е околу 180 метри од скијачката патека Караман Гребен по шумска патека, а околу 100 метри од главниот влез на Grand Hotel & Spa.

Има студија и апартмани со површина од 20 до 50м2.

Во цената е вклучено:
– Наем на Студио/Апартман
– Користење на Ски Гардеробер
– Wi-Fi
– Секојдневно одржување
– Рецепција 24/7

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1€ за лице на ден, деца од 7 до 15 год. 0.70€ , деца до 7 гратис
– Хотелско осигурување 0.20€ за лице на ден
– Доплатите се вршат во агенција

Опис на сместување:
– Студио 1+1 ( максимум 2 лица) – 1 просторија со 2 софи на развлекување 19 m².
– Апартман 2 (максимум 6 лица)- 2 простории,спална соба со француско легло,дневна соба со 2 софи на развлекување, квадратура до 35 m².
– Апартман 3 (максимум 8 лица) – 2 простории,спална соба со француско легло, дневна соба со 3 софи на развлекување , квадратура до 40 m².
– ВИП апартман (максимум 5 лица) – две спални соби со француски легла,, дневна соба со аголна гарнитура, квадратура 40-50 m²
– Петар Пан Апартман ( максимум 7 лица) – две спални соби со француски легла, во галерија софа на развелување и дневна соба со аголна гарнитура