Хотел Стара Планина

Хотелот Стара Планина е сместен на прекрасното подрачје на Јабушка рамнина, на висина од 1.466 метри, што ја прави една од најпривлечните локации на планината Стара Планина. Главната атракција е првата гондола во Србија, која ги превози скијачите од хотелот до врвот Бабин Зуб.

Хотелските усуги вклучуваат три конференциски сали, ресторан, лоби бар со тераса, пицерија, бар, детско игралиште, катче за бебиња, клизалиште, велнес и спа со затворен базен, салон за убавина и фризер, банкомат, меначница, продавница, продавница за подароци, соблекувална, парфимерија, аптека, услуга во соба, складиште за багаж, 24-часовна рецепција и гаража со 147 паркинг места, вклучувајќи 8 за хендикепирани лица.

Велнес и Спа центарот се простира на повеќе од 1000м² и вклучува затворен базен, сауна, хамам, релакс кревети, масажи и третмани, како и фитнес сала.

Ски-собата е на 150 метри од почетната станица за гондола, каде гостите можат да изнајмат, складираат и сервисираат својата ски опрема.

Хотелот обезбедува три мултимедијални конференциски сали, вклучувајќи една со површина од 100м2 за 80 лица, поделена со подвижни прегради, и две помали сали од по 40м2. Салите се опремени за семинари, тимски градежи, деловни состаноци и работилници.

Ценовник:

ЦЕНИТЕ СЕ ОД ИНФОРМАТИВЕН КАРАКТЕР

ПОРАДИ ЧЕСТИ ПРОМЕНИ НА ЦЕНИТЕ КОНТАКТИРАЈТЕ ЈА АГЕНЦИЈАТА ЗА ПОНУДА