Небеска Столица 2 – Копаоник 2023/2024

Небеска Столица 2 на Копаоник е совршено позициониран објект и за скијачите и за останатите гости и е единствениот хотел лоциран на скијачката патека, што секако е причина што е прв на листата на желби на скијачи кои летуваат со деца.

Апартманскиот комплекс Небески Столици е оддалечен околу 200 m од најголемиот и најпознат хотел на Копаоник, Grand Hotel & Spa. Од центарот на Копаоник, односно хотелот Горски и апартманот Конаци, апартманите Небеска Столица 2 се на околу 5 минути пешачење.

Во зградата Небеска Столица 2 е вклучен и Етно ресторанот „Крчма у планини“, во кој може да се влезе со скијачка опрема и кој ви нуди можност за целодневна гастрономска уживање во извонреден амбиент и со совршена услуга. Комплетната понуда можете да ја пробате на сончевата тераса на овој ресторан. Има ли подобро место да се пее познатата песна „Има једна крчма у планини“

Карактеристики: објектот има 100 соби и апартмани, различни структури за 2-8 лица.

Централниот ресторан се користи и како конференциска сала. Има мини сала за околу 10 луѓе, аперитив бар,

Содржина на единица за сместување: ЛЦД телевизори со кабловска рецепција, телефон, креветче (на барање), бања (туш), фен, комплетно опремена кујна (мини фрижидер, вградена плоча за готвење со две рингли и квалитетен прибор за индивидуална подготовка и послужување на оброците ). Нови се и собите/апартманите кои во својот состав немаат кујни.
Содржина на собата: ТВ. мини бар, чајник за кафе и чај, бања со туш, фен.

Покрај стандардните станови, во склоп на зградата има и луксузно опремен ВИП стан (кула). Во својот состав на површина од 132 м2 станот располага со дневна соба со камин, 4 тераси (по една од двете страни), чајна кујна, а на катот две спални соби со брачни кревети, секоја со директен телефон и ТВ, работна соба, две купатила (едната со џакузи и другата со масажер за туширање), сауна… Вип апартман – Кула се издава на база ноќевање со појадок со можност за послужување оброци во апартман. Хотелската услуга ќе ви го обезбеди и потребното греење за вашиот камин. Ваш избор е – нашата услуга секако може да биде мотото за одмор во LUX стан на највисоката позиција на цел Копаоник!

Во амбиентот на строго одбрани детали, со поглед на целиот Копаоник, на посетителите им овозможува незаборавно искуство.

Дополнителни содржини: рецепција, бесплатен безжичен интернет, ски соба, изнајмување ски.

Покрај во пансионот ресторан „Централ“, во понудата на националната кујна гостите можат да уживаат и во ресторанот „Крчма у планини“. Шармите на добрата кујна, во препознатлив и необичен етно амбиент, се достапни за секого, бидејќи е дозволен влез во скијачката опрема.

Објектот вклучува и изнајмување ски, кое ви нуди најквалитетна опрема по пристапни цени. Семејните и групните попусти се достапни во текот на целата сезона и можно е однапред да се резервира опремата во агенцијата со примена на специјални понуди и % попуст.

НАПОМЕНА: Бидејќи се наоѓа на самата патека, во зима не може да се стигне до зградата со автомобил. Хотелската услуга се грижи за транспортот на вашите работи, од паркингот.

Ценовник: