Небеска столица 1 – Копаоник 2023/2024

Небеска столица 1, од отворањето е еден од најбараните објекти за сместување на Копаоник. Гостопримството на домаќините, положбата на објектот и пријатниот амбиент и на студиото/апартманот и на ресторанот „L`amii“ ќе го направат вашиот одмор незаборавен.

Hea Небеска столица 1 се наоѓа на скијачката патека Машинац, патека број 22, во близина на хотел Гранд. Хотелот е тип на ски-аут и е одличен избор за семејства со деца.

Карактеристики: објектот има 34 апартмани од различни структури за 2-6 лица. Внатрешноста на објектот Небеска столица 1 е изработена од цврст даб со внимателно дизајнирани детали.

Содржина на сместување: CATV, телефон, креветче (на барање), бања (туш), фен, комплетно опремена кујна (мини фрижидер, вградена плоча за готвење со две рингли и квалитетен прибор за индивидуална подготовка и послужување на оброците).

Дополнителни содржини: рецепција, бесплатен безжичен интернет, ски соба, изнајмување ски. ОД зимската сезона 2021/22, хотелот ќе располага и со мини СПА центар со 2 сауни и една голема када со џакузи. НАПОМЕНА: Користење на СПА центарот со доплата на лице место според важечкиот ценовник на хотелиерот.

Ресторан: Во склоп на зградата има ресторан „L`ami“ со пространа тераса и три посебни амбиентални единици со камин. Покрај услугата за гости, ресторанот нуди и A’la carte понуда. Ресторанот е топло поврзан со сместувачките капацитети, а скијачите можат да го посетат и во ски опрема.

Цени за наем во Еур по Студио/Апартман за 7 ноќи

За престој пократок од 7 ноќин,доколку постојат услови,цената се зголемува за 25% по ден (минимум3 ноќи)

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:
• Наем на студијата/апартманите за наведен број на ноќи.• Користење на скијашницата; • Бесплатен wi-fi; • Услуги на рецепција.
ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:
•Туристичка такса 1 еур по особа дневно ,деца од 07-15 год плаќаат 0,5 еур по особа на ден • Осигурување 0,6 еур по особа дневно,се плаќа на рецепција.
• За користење полупансион постои можност за доплата од 17 еур дневно по особа,доплата за појадок чини 6 еур по особа дневно.Деца до 2 год бесплатно,деца од 02-10год плаќаат 50%.Доплата за полупансион не е обавезна.Во хотелот Небеска Столица 1 услугата полупансион е класичен сервис (избор на повеќе јадења; Постои топла врска помеѓу сместувањето ии ресторанот.
• УСЛУГИ НА SPA Центарот. Отворена е топла врска со мини спа центарот чии услуги се доплатуваат на лице место према расположивоста.Цените дополнително ќе бидат објавени .

НАПОМЕНА:
• Објектите ..Небеска Столица 1 и 2 .. се наоѓаат на самата Ски патека и до нив не е можно да се дојде со автомобил.За превоз на багажот до хотелот,се грижи хотелската служба.