ХОТЕЛ СРЕБНА ЛИСИЦА – Копаоник 2023/2024

„ХОТЕЛ СРЕБНА ЛИСИЦА“ се наоѓа помеѓу патеките Malo jezero (ноќна патека) и Сончевата долина, на 1752 m надморска височина, со поглед на бујната смрека шума. Пред влезот во центарот, одејќи од Јошаничка Бања и Рашка, се одвојува асфалтираниот пат и води до паркингот и зградата „Сребрена лисица“. На влезот е пространа сала со рецепција, ресторан и ски соба. Има и интернет кафе и продавница.

„Хотел Сребрена лисица“ располага со 34 комфорни апартмани и 9 двокреветни соби. Секој апартман има бања, удобна дневна соба која ви овозможува да се опуштите со странски и домашни ТВ канали и телефон. Според структурата и опремата, становите не се разликуваат значително. Хотелот располага со апартмани од 25 м2 и 35 м2. За помладите, а постарите можат ако сакаат, има и игротека со најновите игри за компјутер и Sony. Во фоајето, како и ресторанот и аперитив барот, обезбедена е безжична интернет конекција. Аперитив барот е единствената хотелска област каде што е дозволено пушење. За потребите на одржување на конгреси, семинари, разни предавања и слично, аперитив барот Сребрен лисиче лесно и брзо може да се претвори во соодветна сала.

Ценовник:

Цената вклучува:
– Полупансион (доручек и вечера)

Цената не вклучува:

– Турстичка такса 1€ лице/ноќ за возрасни; Деца 7-15 години плаќат 0,70€ по по лице по ноќ; Деца до 7 години ГРАТИС (се наплаќа во агенција);
– Хотелско осигурување 0,30€ по лице на ден;

Услови за деца:

– Деца до 1,99 години ГРАТИС ( во присуство на две возрасни лица);
– Деца 2-6 години (во присуство на две возрасни лица) 50% попуст;
– Деца 6-11,99 години (во присуство на две возрасни лица) 30% попуст;

Доплати:

– Доплата за Ручек 9€ по лице по ноќ за возрасни; Деца до 11,99 години 5€ по по ноќ;
– За користење на 5-то легло 40% попуст;
– За користење на 6-то легло 60% попуст;
– За користење на Еднокреветна соба се наплаќаат 2 полни суми;

Пенали во случај на откажување:
– Откажување или промена на термин се смета за валидна исклучиво во писмена форма;
– Аванс од 30% од вкупната сума не се рефондира;
– Доколку клиентот го прекине престојот , остатокот од средствата не се рефундира;
– 50% пенали доколку се откаже резервацијата 15-8 дена пред почетокот на аранжманот;
– 100% пенали доколку се откаже резервацијата 8-0 дена пред почеткот на аранжманот;