ХОТЕЛ PUTNIK **** Копаоник – Зима 2023 / 2024

Хотел Путник се наоѓа во најубавиот дел на планината Копаоник, во Сончевата долина. Сместен е на 1650 метри надморска височина и има директен излез кон скијачката патека Сончева долина.

Хотел Путник има традиција повеќе од 60 години. Првиот дел од хотелот е отворен уште во 1958 година и е еден од првите угостителски објекти на Копаоник. Новиот дел беше отворен во 1985 година и се спои со стариот. Во 2018 година, хотелот беше целосно реновиран.

Украсен е со модерен дизајн, елеганција, внимателно дизајнирана естетика како комбинација на топол стил на планина и детали инспирирани од природата. Тој е категоризиран со 4 starsвезди (****), а капацитетот на хотелот е 116 комфорни и луксузни сместувачки единици или 270 легла.

ЦЕНИТЕ СЕ ОД ИНФОРМАТИВЕН КАРАКТЕР

ПОРАДИ ЧЕСТИ ПРОМЕНИ НА ЦЕНИТЕ КОНТАКТИРАЈТЕ ЈА АГЕНЦИЈАТА ЗА ПОНУДА

Цената вклучува:
– Појадок и Вечера
– Користење на Wellness&Spa (затворен базен за возрасни, затворен базен за деца, џакузи, финска сауна, руска сауна, инфрацрвена сауна, турска бања,тепидариум)
– Фитнес Центар
– Трансфер хотел – центар-хотел според распоредот истакнат на рецепцијата
– Свечена новогодишна вечера на 31.12.2023
– Свечена божиќна вечера на 25.12.2023 / 07.01.2024

Цената не вклучува:

– Користење на Хамам
– Игротека за деца
– Game Room за деца
– Туристичка такса: 1,20€ по лице на ден за возрасни; 0,60€ по лице на ден за деца 7-15 години; Деца до 7 години не плаќат такса (се плаќа во агенција)
– Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден за сите гости (се плаќа во агенција)

Услови за деца:
– Деца до 2,99 години се сместуваат ГРАТИС
– Деца од 3-11,99 години во присуство на двајца родители имаат 30% попуст од цената доколку користат сопствено легло или 50% од цената доколку делат легло со родителите.

Услови за откажување и промена на термин:
– Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

Пенали за откажување:
– До 45 дена пред почеток на аранжманoт БЕЗ ПЕНАЛИ
– 30% пенали за откажување 45-15 дена пред почетокот на аранжманот
– 100% пенали за откажување 14-0 дена пред почетокот на аранжманот
– Доколку гостите заминат порано преостанатиот дел не се рефундира;
– Хотелот не дозволува промена или отказ на резервација поради неповолни временски услови;