ХОТЕЛ MILMARI RESORT – Копаоник, Зима 2023/2024

Milmari Resort (Hotel Milmari) е лоциран во Викенд населба, на регионалниот пат Копаоник – Рашка. Располага со разни сместувачки единици: соби, студија и апартмани.

Содржините на хотелот: wellness centar /солена пештера, турска бања, финска сауна, руска бања и тепидаријуми/, затворен базен со џакузи со преубав поглед, ресторан, игрална за деца, бесплатен превоз до центарот во зимска сезона, бесплатен паркинг, бежичен интернет, ски остава, конгресен центар до 150 места

ЦЕНИТЕ СЕ ОД ИНФОРМАТИВЕН КАРАКТЕР

ПОРАДИ ЧЕСТИ ПРОМЕНИ НА ЦЕНИТЕ КОНТАКТИРАЈТЕ ЈА АГЕНЦИЈАТА ЗА ПОНУДА

5% попуст за сместување за престој од миниум 7 ноќи

Цената вклучува:
– Ноќевање со појадок или Полупансион на база шведска маса (во случај на помалку од 25 гости,оброците се служат на база сет мени)
– Користење на Wellness & Spa центар
– Надворешен паркинг (ограничен капацитет )
– Wi-Fi
– Користење на Ски-Остава во кругот на Конаци.
– Baby Cot – со претходна резервација
– Детско катче во присуство на родителите
– 5% попуст на сместување за престој од миниум 7 ноќи

Цената не вклучува (плаќање во агенција)
– Туристичка такса 1€ по лице на ден; Деца 7-15 години 0,50€ по лице на ден; Деца од 0-6,99 години ГРАТИС
– Хотелско согирување 0,20€ по лице на ден
– Oткажување до 45 дена пред Chek In е без пенали;
– Трансфер до Ски-Центар (распоред истакант на рецепција)
– Гаража 10€ на ден (само со предходнарезервација)

Напомена:
– Дете 0-4,99 години две возрасни лица доколку користи заедничко легло – ГРАТИС