ХОТЕЛ KRALJEVI ČARDACI – Копаоник

 Хотелот е сместен во Националниот парк Копаоник, во викенд населбата опкружен со природа на главниот пат, оддалечен 2,5km од најблиската жичара и 5km од центарот на Копаоник. Објектот нуди бесплатен превоз до и од центарот Копаоник

Современо опремени соби и апартмани кои имаат простор за седење, работна маса и бродски под,LCD ТВ со сателитски канали, бесплатен Wi-FI и прибор за припрема на чај/кафе.

Услуга: HB (полупансион)

Во понуда хотелот има модерен спа центар, ресторан со традиционална и интернационална кујна. Отворен и затворен базен, парна бања и сауна. Во СПА центарот има солена соба, биосауна, масажи, теретана, тепидариум. На располагање гостите имаат и детско игралиште, пинг-понг и игротека. Најблиската ски стаза е оддалечена на 2,5 км. Во склоп на објектот се наоѓаат содржини за скијачи, а во близина на хотелот гостите имаат можност за велосипедизам и пешачење. Од дополнителната понуда на комплексот има: A la carte ресторан, пивница, продавница, менувачница, сала за пинг-понг, фитнес центар, игротека, надворешен паркинг. Има можност за Light late check out, односно одјава до 11h со можност за користење на туш по скијање. Обезбеден превоз до ски терените, 5 пати дневно, во работно време на жичарата и користење на ски гардероба со ски сервис, оддалечени 30m од ски стаза „Мало езеро“ (покрај ски гардеробата се наоѓа голем паркинг кој дополнително се плаќа).

HOTEL KRALJEVI ČARDACI

Во цената е вклучено:
– Појадок и Вечера на база шведска маса (Оброците се служат на база шведска маса, доколку во хотелот престојуваат помалку од 30 лица оброците се организират на по сет-мени)
– Неограничено користење на Spa&Wellness центар кој се простира на 1.500m²:
– Затворен базен со димензии 14x6m со џакузи
– Финска Сауна
– Био Сауна (руска бања)
– Арома Бања (турска бања)
– Хамам
– Солено-ледена соба
– Kneipp базен
– Тапидариум
– Неогреаничено користење на Фитнес Центар
– Неограничено користење на сали за Пинг-Понг
– Организиран трансфер до Ски Центар 5 пати во денот (спорд работно време на ски центар)
– Ски Гардеробер на сказа Мало Езеро (30m) (сместен во самиот ски центар на Копаоник)
– Baby Cot (задолжителна претходна најава)
– Детско катче во присуство на родител
– Wi-Fi низ цел хотел
– Надворешен паркинг (лимитиран капацитет-резервација не е дозволена)

Напомена:
Престој во Спа центар за возрасни не е дозволен за деца под 12 години.

Детски SPA CENTAR:
– МИНИ АКВА ПАРК
– Baby базен со димензии 6x4m (длабочина 0,4m)
– Детски Базен со димензии 13x11m (длабочина 1m)

Во цената не е вклучено (задолжително се наплаќа на рецепција):
-Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години плаќаат по 0,50€ по лице на ден;Деца 0-7 години ГРАТИС
-Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плаќаат сите гости

Напомена:
– Новогодишна вечера не е задолжителна
– Понуда за новагодишна вечера ќе биде дополнително објавена
– Подземна гаража 10€ по кола на ден (може со претходна резервација- наплата на лице место)

Услови:
– Краток престој од наведените смени само на барање и доплата од 20% на цените

– Дете 0-7 години во присуство на две полноплатежни лица на заедничко легло ГРАТИС
– Дете 0-14,99 години во присуство на едно полноплатежно лице во соба 1/2 има 50% попуст
– Дете 0-14,99 години во присуство на две полноплатежни лица на сопствено легло во 1/2+1 соба има 50% попуст, а дете 0-6,99 години на заедничко легло ГРАТИС
– Деца 0-14,99 години во присуство на две полноплатежни лица на сопство легло во апартман имат 50% попуст
– Трето возрасно лице на дополнително легло во 1/2+1 има 30% попуст
– Четврто возрасно лице во апартман 1/2+2 има 70% попуст
– Четврто и петто возрасно лице во апартман 1/2+3 имаат по 50% попуст
– Петто и шесто возрасно лице во апартман 1/2+4 имаат по 50% попуст

Услови за откажување и промена на термин:
– Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

пенали
– Рокови за откажување на резервација:
– До 30 дена пред почеток на аранжман БЕЗ ПЕНАЛИ
– 29-15 дена пред почеток на аранжман 30% од вкупната сума на аранжманот
-14-8 дена пред почеток на аранжман 60% од вкупната сума на аранжманот
-7-3 ден пред почеток на аранжман 80% од вкупната сума на аранжамот
-3-0 ден пред почеток на аранжманот 100% од вкупната сума на аранжманот
*Доколку гостинот го напушти хотелот предвреме хотелот уплатените средства нема да ги рефондира.
*Промена на термин е дозволена во согласно на хотелот и спорд цените во табелата за терминот во кој се менува
Опис на сместувачки капацитети:
Двокреветна 1/2 соба: Купатило(туш,фен,бањарки)француски лежај,кабловска телевизија и LCD телевизор,телефон,мини бар,кетал за вода,сеф,WI-FI.
Трокреветна Супериор Соба 1/2+1: Купатило (туш,фен,бањарки)француски лежај,дополнително легло на развлекување,кавловска телевизија и LCD TV, телефон,мини бар,кетал за вода,сеф,WI-FI.
Aпартман за 4 лица 1/2+2: Купатило(туш,фен,бањарки) дневна соба со гарнитура на развлекување,спална соба со француски лежај,кабловска телевизија и 2 LCD TV,телефон,сеф,мини бар,кетал за вода WI-FI.
Aпартман за 5 лица 1/2+3: Купатило (туш,фен,бањарки) дневна соба со гарнитура на развлекување, спална соба со фрнацуски лежај + одвоено легло,кабловска телевизија и 2 LCD TV,телефон,сеф,мини бар,кетал за вода,WI-FI.
Апартман со камин за 6 лица 1/2+4: Купатило(туш,фен,бањарки) дневна соба со камин и гарнитура на развлекување, мини кујна, 2 спални соби – една со француски лежај, втора спална 2 легла,кабловска телевизија со LCD TV,телефон,сеф и WI-FI.