АПАРТМАНИ KRALJEVI ČARDACI – Копаоник

Сместени во Националниот парк Копаоник, во викенд населбата опкружен со природа на главниот пат, оддалечен 2,5km од најблиската жичара и 5km од центарот на Копаоник. 

Сите единици имаат простор за седење. Има и кујна, опремена со фрижидер. Во секоја единица има приватна бања со туш. Се нудат крпи и постелнина.

Гостите кои престојуваат во Apartments Kraljevi Čardaci можат да ги користат услугите на пространиот СПА центар кој вклучува сауни и турска бања со ДОПЛАТА по намалена цена. Имотот има и лоби бар на лице место, како и детско игралиште и конференциски центар. Специјална диета менија и спакувани ручеци се достапни на барање.

Во цената е вклучено:
– Наем на Студио / Апартман
– Чистење и средување на апартманот
– Организиран трансфер до Ски Центар 5 пати во денот (спорд работно време на ски центар)
– Ски Гардеробер на сказа Мало Езеро (30m)
– 15% попуст за користење на дневна карта за Wellness and Spa центар

Во цената не е вклучено (задолжително се наплаќа на рецепција):
– Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години плаќаат по 0,50€ по лице на ден;Деца 0-7 години ГРАТИС
– Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плаќаат сите гости

Доплати кои не се задолжителни (можност за доплата при правење на резервација во агенција):
– Полупансион (појадок и вечера):
· 18€ на ден за возрасни
· 12€ на ден за деца 2-11,99 години
-Појадок
· 6€ на ден за возрасни
· 4€ на ден за деца 2-11,99 години
-Вечера
· 12€ на ден за возрасни
· 8€ на ден за деца 2-11,99 години

Напомена:
-Новогодишна вечера не е задолжителна

Услови за откажување и промена на термин:
– Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.
пенали
-Рокови за откажување на резервација:
– До 30 дена пред почеток на аранжман БЕЗ ПЕНАЛИ
– 29-15 дена пред почеток на аранжман 30% од вкупната сума на аранжманот
-14-8 дена пред почеток на аранжман 60% од вкупната сума на аранжманот
-7-3 ден пред почеток на аранжман 80% од вкупната сума на аранжамот
-3-0 ден пред почеток на аранжманот 100% од вкупната сума на аранжманот
*Доколку гостинот го напушти хотелот предвреме хотелот уплатените средства нема да ги рефондира.
*Промена на термин е дозволена во согласно на хотелот и спорд цените во табелата за терминот во кој се менува

Опис на сместувачки капацитети:
Студио (2 и 3 лица): Една просторија со гарнитура на развлекување за 2 лица и една фотеља на развлекување (студио 3 лица) купатило (туш,фен), комплетно опремена кујна со електричен шпоред,фрижидер, кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.

Апартман (4 лица): Дневна соба со гарнитура на развлекување за две лица,спална соба со француски лежај,купатило (туш,фен) комплетно опремена кујна,фрижидер и прибор за јадење,кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.

Апартман (6 лица): Дневна соба со гарнитура на развлекување за две лица (во некои апартмани располгаат со камин) две спални соби,една спална соба со француски лежај,втора спална соба со 2 редовни легла или гарнитура на развлекување,купатило(туш,фен) комплетно опремена кујна,фрижидер, кабловска телевизија LCD TV, Wi-Fi.