fbpx

RIVERSIDE / 4* / Банско

Новиот тим на Boutique Hotel Riverside, има големо задоволство да ви посака добредојде во нов, елегантен и целосно реновиран хотел.

Сребрените соби се истакнуваат со нивната современа атмосфера и функционалност на просторот се исто толку стилски и удобни како што доаѓаат. Собите се опремени со двоен кревет или два одвоени единечни кревети и цврсти завеси за целосна темнина. Доаѓаат и со посебна бања со тоалети, фен за коса, бањарка и хотелски влечки. Некои од собите се со поглед на планината Пирин.

Златните соби се истакнуваат со нивната современа атмосфера и функционалност на просторот се стилски и удобни како што доаѓаат. Собите се опремени со двоен кревет или два одделни единечни кревети, бањи со туш или када, тоалети, фен за коса, бањарка и хотелски влечки. Собите се опремени со цврсти завеси за целосна темнина. Некои од собите се со поглед на планината Пирин.

Family Platinum соби се комбинација на простор и елеганција за целото семејство. Удобна бања со туш или када, тоалети, фен за коса, бањарка и хотелски влечки. Собите се опремени со цврсти завеси за целосна темнина.

Во Мезонетите ќе најдете неконвенционален дизајн со модерен ентериер и место за приватност. Балкони со неверојатен поглед кон планината Пирин или реката Глазне. Мезонетите вклучуваат дневна соба на првиот кат и спална соба на вториот. Удобна бања со туш или када, тоалети, фен за коса, бањарка и хотелски влечки. Собите се опремени со цврсти завеси за целосна темнина.

По исполнетиот ден на падините, очекувајте часови за релаксација во нашиот елегантен спа простор со три различни сауни, загреан базен и широк спектар на релаксирачки масажи и третмани за убавина. Загреан внатрешен базен, 11х7м. Парна бања Турска бања / амам Руска бања Финска сауна Ароматична солена сауна …

Ценовник

Type of accommodation01.12.2022 – 22.12.2022 05.03.2023 – 31.03.2023 BB23.12.2022 – 28.12.2022 03.01.2023 – 04.03.2023 BB29.21.2022 – 02.01.2023 BB
Single room Silver50 €59 €75 €
Double room Silver for 2 pax66 €77 €99 €
Double room Gold for 2 pax72 €83 €105 €
Double room Gold for 3 pax88 €110 €132 €
Platinum
Family Room for 3 pax
94 €116 €143 €
Platinum
Family Room for 4 pax
111 €133 €166 €
Maisonette Premium with balcony for 2 pax72 €84 €106 €
Maisonette Premium without balcony for 2 pax68 €78 €100 €
Child 6-11.99 y.o on extra bed11 €17 €22 €

Во цената е вклучено:
1 ноќевање по лице со појадок
Бесплатно користење на внатрешен базен, зона за релаксација, арома сауна, солена сауна, парна бања
Wi-Fi, паркинг по достапност
Детски клуб
Шатл до Првата станица на ски-лифтот Гондола, закажан на рецепција
Хотелско осигурување, такса за одморалиште, 9% ДДВ

Минимален престој:
Минимум престој 3 ноќевања за период 23.12.2022 – 02.01.2023

Додатоци:
7=6, 14=12 валидни за престој во период 29.21.2022 – 02.01.2023