fbpx

Park Hotel Panorama 3*, Bansko

Хотел Парк Панорама нуди одлично сместување надополнето со ресторан, бесплатен приватен паркинг, фитнес центар и бар. Меѓу објектите на овој имот се детски клуб и туристичко биро, заедно со бесплатна WiFi низ целиот имот. Гостите можат да користат спа и велнес центар со затворен базен, амам и сауна, како и заеднички салон.

Во хотелот, секоја соба има маса, ТВ со рамен екран, приватна бања, постелнина и крпи. Единиците имаат гардероба. Гостите во Парк Хотел Панорама можат да уживаат во доручек.

Сместувањето нуди тераса. Гостите во Парк Хотел Панорама ќе можат да уживаат во активностите во и околу Банско, како пешачење, скијање и велосипедизам.

Општина Банско е оддалечена 3,1 км од хотелот, а црквата Света Богородица е 3,7 км.

BB-цена за ноќевање со појадок

HB – цена за полупансион

Тип на сместување18.11.2022 – 17.12.2022 и 01.03.2023 – 15.04.2023 10.01.2023 – 07.02.2023 и 18.12.2022 – 26.12.2022 03.01.2023 – 09.01.2023                   08.02.2023 – 28.02.2023 27.12.2022 – 02.01.2023 
BBHBBBHBBBHBBBHB
По лице во двокреветна соба33,8 €42,5 €37,1 €45,8 €42,5 €51,2 €63,2 €71,9 €
Еднокреветна соба53,4 €67,6 €58,9 €73,0 €67,6 €81,8 €125,4 €142,8 €
По лице во двокреветна            Deluxe37,1 €45,8 €40,3 €49,1 €45,8 €54,5 €66,5 €75,2 €
По лице во апартман45,8 €54,5 €49,1 €57,8 €54,5 €63,2 €75,2 €83,9 €

Цената вклучува:
1 ноќевање по лице со појадок
Бесплатно користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес
Паркинг
Wi-Fi
Шатл-автобус до Првата станица на Гондола ски-лифт, закажан на рецепција
Хотелско осигурување, такса за одморалиште, 9% ДДВ

Максимална застапеност:
Еднокреветна соба – 1 лице
Двокреветна соба – 2 + 1 лице
Еднособен стан – 2 + 2 деца

Додатоци:
Вечера – 13,00 евра по возрасен на ден
Новогодишна вечера /факултативно/ – 75,00 евра по возрасен

Намалувања:
Едно дете до 12,99 год. Со 2 возрасни на дополнителен кревет – бесплатно
Дете 3 – 12,99 год. со 1 возрасен во двокреветна соба – 50% попуст од цената за возрасен кревет
2 деца 3 – 12,99 год. Со 2 возрасни во апартман – првото дете е бесплатно, второто дете има 50% попуст
Возрасен на дополнително легло – 30% попуст

Политика за откажување:
Не се казнува во рок од 9 дена пред пристигнувањето за периодот:
18.11.2022 – 17.12.2022 и 01.03.2023 – 15.04.2023
По овој период се наплатува 100%.