Murite Club Hotel 4*

MURITE CLUB

Хотелот Club Hotel Murite се наоѓа на 10 минути од Банско во еден од најживописните предели на Разлошката котлина. Неповторливата глетка кон Пирин планина, чистиот планински воздух, белиот снег или мирисот на тревата се совршено место за одмор во секоја сезона од годината.

Murite Club Hotel 4* нуди извонредни можности за одмор, спорт и туризам, удобност, мир и спокојство. Се состои од 4 тематски објекти именувани по убави цвеќиња – Орхидеја, Камелија и Јасмин. Хотелот располага со извонредна архитектура и прекрасен декор и е совршено место за целосно опуштање и уживање со семејството или со пријателите.

Положба: Во оклината на Разлог, 10 км од центарот на Банско.
Сместување: 96 луксузно опремени соби и апартмани. Сите апартмани имаат балкон со планински поглед, и се опремени со дабов под и теписи во спалните соби. Собите се опремени со сателитска ТВ, кауч и систем за домашна забава. Некои, исто така имаат и голема кујна. 
Содржини: Комплексот се состои од 4 тематски згради кои се одалечени 50 метри една од друга. Главната зграда нуди луксузни спа и велнес објекти со затворен базен, како и пријатно лоби со отворен камин, мини клуб за деца, ресторан, продавници и ноќен клуб.
Спорт и забава: Тенис, голф (во рамките на 3 км), риболов, скијање, билијард, пинг – понг, пешачење, велосипедизам, јавање, сауна, фитнес центар, спа и велнес центар, масажа, џакузи,турска бања, затворен базен (цела година) , изнајмување велосипеди, мини клуб за деца, детско игралиште, караоке, вечерна забава.

Промоции:
7 = 6, 14 = 12 важи за престој во периодите 01.12.2022–22.12.2022 и 15.01.2023-28.01.2023 и 05.03.2023-15.04.2023!

Тип на сместување01.12.2022 – 22.12.2022  05.03.2023 – 15.04.2023 HB23.12.2022 – 25.12.2022 03.01.2023 – 14.01.2023 29.01.2023 –  18.02.2023 HB   29.12.2022 – 02.01.2023 Min 3 nights                 HB26.12.2022 – 28.12.2022 15.01.2023 – 28.01.2023 19.02.2023 – 04.03.2023  HB  
Лице во Standard соба Orchidea building€ 32€ 41€ 60€ 38
Еднокреветна Standard соба Orchidea building€ 47€ 61N/A€ 57
Лице во Оne bedroom apartment Orchidea building€ 39€ 49€ 68€ 46
Лице во Two bedroom apartment Orchidea building€ 31€ 41€ 60€ 38
Лице во Three bedroom apartment Orchidea building€ 31€ 41€ 60€ 38
Лице во Double Deluxe room                 Azalia building€ 37€ 47€ 65€ 44
Еднокреветна Deluxe – Azalia building€ 55€ 70N/A€ 65
Лице во One bedroom apartment                                  Azalia building€ 45€ 55€ 73€ 51
Лице во Two bedroom apartment Azalia building€ 37€ 47€ 65€ 44
Лице во Three bedroom apartment Azalia building€ 37€ 47€ 65€ 44

Цената вклучува:
1 ноќевање со појадок и вечера
Бесплатно користење на затворен базен, фитнес, сауна, џакузи;
Wi-Fi на рецепција, детски клуб
Бесплатен автобус до Првата станица на ски -лифтот Гондола, закажан на рецепција
Хотелско осигурување, надомест за одморалиште и 9% ДДВ

DELUXE собите се во главна зграда- AZALIA; стандардните соби – се во ORCHIDEA, CAMELIA

Максимален број на лица:
Еднокреветна соба Орхидеја / Азалија – 1 лице
Двокреветна соба Орхидеја / Азалија – 2 лица
Апартман со една спална соба Орхидеја / Азалија – мин. 2 пакс, макс. 2+2 пакс
Апартман со две спални соби Орхидеја / Азалија – мин. 4 пакс, макс. 4 + 2 пакс
Апартман со три спални соби Орхидеја / Азалија – мин. 6 лица, макс. 6 + 2 пакс

Додаток:
All inclusive доплата од HB – 9,00 евра по возрасен дневно и 5,00 евра по дете (5,99 – 13,99 години) дневно
Божиќна вечера – 30,00 евра за возрасен и 20,00 евра за дете (5,99 – 13,99 години) дневно
Новогодишна вечера / задолжително / – 70,00 евра за возрасен и 40,00 евра за дете (5,99 – 13,99 години) дневно

Намалувања:
Деца до 5,99 години – бесплатно
Дете од 5,99 до 13,99 на редовно легло – 50% попуст (во двокреветна соба – Орхидеја/Азалија)
Прво дете од 5,99 – 13,99 год. На дополнително легло – бесплатно
Второ дете од 5,99 – 13,99 год. На дополнително легло – 50% попуст
Возрасни на дополнително легло – 50% попуст