KAMELIA COMPLEX, Пампорово,Зима 2022-2023

KAMELIA COMPLEX е позициониран во Пампорово на скијачката патека № 7, на надморска височина од 1.650 m. Тој нуди затворен базен, фитнес центар, парна бања и финска сауна. На гостите им е на располагање и мултифункционален спортски терен, каде може да се вежба фудбал или тенис. Може да се организираат и третмани со масажа. Апартманите во комплексот Камелија имаат модерен мебел и опрема. Обезбедени се телевизор со рамен екран со сателитски канали и купатило со туш. Собите имаат и целосно опремена кујна со отворен план за трпезарија и дневен простор и камин. Балконот се отвора кон живописен планински поглед. Wi-Fi на јавни површини е достапен бесплатно. Хотелот исто така може да организира изнајмување автомобили и аеродромски трансфери. Хотелот располага со внатрешно и надворешно игралиште. Има и приватна гардероба за скијање. 2 ресторани на хотелот служат различни бугарски и европски јадења, како и јадења на скара. Појадок и вечера се обезбедуваат со доплата на лице место. Достапни се 2 конференциски сали. Комплексот Камелија е блиску до скијачката патека и скијачката градинка. Бесплатен јавен паркинг е возможен на лице место, а достапна е и платена загреана гаража.

KAMELIA COMPLEX / 4* / PAMPOROVO
ROOM ONLY / EUR01.12.2022
15.12.2022
16.12.2022
27.12.2022
28.12.2022
01.01.2023
02.01.2023
07.01.2023
08.01.2023
19.01.2023
20.01.2023
04.03.2023
05.03.2023
10.04.2023
1 BEDROOM APARTMENT 
 
APARTMENT 2 AD639213392749263
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED8912818612810412889
APT2 1+2 CHD (0-11,99) (6-11,99)761101601108911076
2 BEDROOM APARTMENT 
 
APARTMENT 4 AD105153231153118153105
APARTMENT 4 AD+EXTRA BED126183277183141183126
APT4 2+3 CHD (0-11,99) (0-11,99) (6-11,99)115168254168129168115
3 BEDROOM APARTMENT 
 
APARTMENT 6 ADL+EXTRA BED170252378252193252170
APP 4+2 CHD (0-11,99) (0-11,99)150222334222170222150
APP 6+1 CHD (6-11,99)160237356237181237160