ХОТЕЛ KRALJEVI ČARDACI – Копаоник

 Хотелот е сместен во Националниот парк Копаоник, во викенд населбата опкружен со природа на главниот пат, оддалечен 2,5km од најблиската жичара и 5km од центарот на Копаоник. Објектот нуди бесплатен превоз до и од центарот Копаоник

Современо опремени соби и апартмани кои имаат простор за седење, работна маса и бродски под,LCD ТВ со сателитски канали, бесплатен Wi-FI и прибор за припрема на чај/кафе.

Услуга: HB (полупансион)

Во понуда хотелот има модерен спа центар, ресторан со традиционална и интернационална кујна. Отворен и затворен базен, парна бања и сауна. Во СПА центарот има солена соба, биосауна, масажи, теретана, тепидариум. На располагање гостите имаат и детско игралиште, пинг-понг и игротека. Најблиската ски стаза е оддалечена на 2,5 км. Во склоп на објектот се наоѓаат содржини за скијачи, а во близина на хотелот гостите имаат можност за велосипедизам и пешачење. Од дополнителната понуда на комплексот има: A la carte ресторан, пивница, продавница, менувачница, сала за пинг-понг, фитнес центар, игротека, надворешен паркинг. Има можност за Light late check out, односно одјава до 11h со можност за користење на туш по скијање. Обезбеден превоз до ски терените, 5 пати дневно, во работно време на жичарата и користење на ски гардероба со ски сервис, оддалечени 30m од ски стаза „Мало езеро“ (покрај ски гардеробата се наоѓа голем паркинг кој дополнително се плаќа).


Услови

HOTEL KRALJEVI ČARDACI

Во цената е вклучено:
– Појадок и Вечера на база шведска маса (Оброците се служат на база шведска маса, доколку во хотелот престојуваат помалку од 30 лица оброците се организират на по сет-мени)
– Неограничено користење на Spa&Wellness центар кој се простира на 1.500m²:
– Затворен базен со димензии 14x6m со џакузи
– Финска Сауна
– Био Сауна (руска бања)
– Арома Бања (турска бања)
– Хамам
– Солено-ледена соба
– Kneipp базен
– Тапидариум
– Неогреаничено користење на Фитнес Центар
– Неограничено користење на сали за Пинг-Понг
– Организиран трансфер до Ски Центар 5 пати во денот (спорд работно време на ски центар)
– Ски Гардеробер на сказа Мало Езеро (30m) (сместен во самиот ски центар на Копаоник)
– Baby Cot (задолжителна претходна најава)
– Детско катче во присуство на родител
– Wi-Fi низ цел хотел
– Надворешен паркинг (лимитиран капацитет-резервација не е дозволена)

Напомена:
Престој во Спа центар за возрасни не е дозволен за деца под 12 години.

Детски SPA CENTAR:
– МИНИ АКВА ПАРК
– Baby базен со димензии 6x4m (длабочина 0,4m)
– Детски Базен со димензии 13x11m (длабочина 1m)

Во цената не е вклучено (задолжително се наплаќа на рецепција):
-Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години плаќаат по 0,50€ по лице на ден;Деца 0-7 години ГРАТИС
-Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден плаќаат сите гости

Напомена:
– Новогодишна вечера не е задолжителна
– Понуда за новагодишна вечера ќе биде дополнително објавена
– Подземна гаража 10€ по кола на ден (може со претходна резервација- наплата на лице место)

Услови:
– Краток престој од наведените смени само на барање и доплата од 20% на цените

– Дете 0-7 години во присуство на две полноплатежни лица на заедничко легло ГРАТИС
– Дете 0-14,99 години во присуство на едно полноплатежно лице во соба 1/2 има 50% попуст
– Дете 0-14,99 години во присуство на две полноплатежни лица на сопствено легло во 1/2+1 соба има 50% попуст, а дете 0-6,99 години на заедничко легло ГРАТИС
– Деца 0-14,99 години во присуство на две полноплатежни лица на сопство легло во апартман имат 50% попуст
– Трето возрасно лице на дополнително легло во 1/2+1 има 30% попуст
– Четврто возрасно лице во апартман 1/2+2 има 70% попуст
– Четврто и петто возрасно лице во апартман 1/2+3 имаат по 50% попуст
– Петто и шесто возрасно лице во апартман 1/2+4 имаат по 50% попуст

Услови за откажување и промена на термин:
– Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

пенали
– Рокови за откажување на резервација:
– До 30 дена пред почеток на аранжман БЕЗ ПЕНАЛИ
– 29-15 дена пред почеток на аранжман 30% од вкупната сума на аранжманот
-14-8 дена пред почеток на аранжман 60% од вкупната сума на аранжманот
-7-3 ден пред почеток на аранжман 80% од вкупната сума на аранжамот
-3-0 ден пред почеток на аранжманот 100% од вкупната сума на аранжманот
*Доколку гостинот го напушти хотелот предвреме хотелот уплатените средства нема да ги рефондира.
*Промена на термин е дозволена во согласно на хотелот и спорд цените во табелата за терминот во кој се менува
Опис на сместувачки капацитети:
Двокреветна 1/2 соба: Купатило(туш,фен,бањарки)француски лежај,кабловска телевизија и LCD телевизор,телефон,мини бар,кетал за вода,сеф,WI-FI.
Трокреветна Супериор Соба 1/2+1: Купатило (туш,фен,бањарки)француски лежај,дополнително легло на развлекување,кавловска телевизија и LCD TV, телефон,мини бар,кетал за вода,сеф,WI-FI.
Aпартман за 4 лица 1/2+2: Купатило(туш,фен,бањарки) дневна соба со гарнитура на развлекување,спална соба со француски лежај,кабловска телевизија и 2 LCD TV,телефон,сеф,мини бар,кетал за вода WI-FI.
Aпартман за 5 лица 1/2+3: Купатило (туш,фен,бањарки) дневна соба со гарнитура на развлекување, спална соба со фрнацуски лежај + одвоено легло,кабловска телевизија и 2 LCD TV,телефон,сеф,мини бар,кетал за вода,WI-FI.
Апартман со камин за 6 лица 1/2+4: Купатило(туш,фен,бањарки) дневна соба со камин и гарнитура на развлекување, мини кујна, 2 спални соби – една со француски лежај, втора спална 2 легла,кабловска телевизија со LCD TV,телефон,сеф и WI-FI.