Apart Hotel Royal Park and Spa, Bansko

Royal Park Hotel 4* & Apartments 3* е хотелски комплекс кој се наоѓа на околу 1,2 км од Гондолата и скијачките патеки во Банско.
Лоциран во срцето на планината Пирин, Royal Park Hotel & Apartments нуди пријатни соби и апартмани, ресторан со модерен мебел и одлична кујна, лоби бар, бесплатен паркинг и СПА и релакс центар.
Ројал Парк е хотелски комплекс кој се состои од 5 посебни згради, вклучувајќи 35 апартмани и студија, како и хотелска зграда која нуди 59 двокреветни и семејни соби. Комплексот нуди бесплатно складирање на ски опрема и опрема, како и 24-часовна рецепција, бесплатен безжичен интернет во сите хотелски соби, апартмани и студија, сите заеднички простории.
Гостите можат да уживаат во нивниот релаксирачки зимски одмор од соништата. Комплексот е идеално место за сите оние кои сакаат да пробаат ново зимско искуство во комбинација со релаксирачки одмор.

Тип на сместување22.12.2022 – 26.12.2022 BB27.12.2022 – 02.01.2023 BB03.01.2023 – 26.02.2023 BB27.02.2023 – 11.03.2023 BB
Хотелски дел
по лице41 €69 €39 €36 €
еднокреветна соба61 €112 €59 €55 €
по лице во фамилијарна соба45 €75 €43 €39 €
Апартмански дел
По лице во студио38 €65 €37 €32 €
По лице во апартман40 €73 €39 €34 €

Цената вклучува:
1 ноќевање со појадок
Бесплатно користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, соба за релаксација
Бесплатен шатл-автобус до првата станица на ски-лифтот Гондола
Паркинг, Wi-Fi
Данок ДДВ

Максималнo:
Еднокреветна соба – 1 лице
Двокреветна соба – 2 + 1 лице
Семејна соба во главната зграда – 2 + 2 или 3 лица
Студио во апартманскиот дел – 2 + 1 пат
Стан во апартмански дел – 2 + 2 или 3 + 1 лице