fbpx

Вип Хотел – Берово

Вип Хотел *** Берово располага со 125 легла . Собите се опремени со тв,кабловска, бесплатно wi-fi ,фрижидер, сопствено купатило (фен,пешкири),тераса .

Хотелот располага со ресторан за појадок, теренски игралишта за фудбал, тенис, кошарка, ракомет, одбојка, конференциска сала и фитнес сала.

Во близина на хотелoт се наоѓаат неколку вили кои можат да се користат во комбинација со  капацитет на хотелот.

од 600 ден по лице за ноќевање со појадок

Цените се изразени во денари, по лице на ден на база Ноќевање со појадок

Промотивен ценовник за пролет лето 2021 со попусти на база ноќевање со појадок
ТИП СОБАBB-викендBB-делник
ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРД СОБА-twin2х700 14002х600 1200
СТАНДАРД СОБА СО БАЛКОН-twin
1/22х800 16002х700 1400
1/33х700 21003х650 1950
1/44х650 26004х600 2400
1/55х600 30005х500 2500
СТУДИО СО КУЈНА-double
1/22х700 14002х600 1200
1/33х650 19503х550 1650
1/44х600 24004х500 2000
СТУДИО СО КУЈНА СО БАЛКОН-double
1/22х900 18002х800 1600
1/33х800 24003х700 2100
1/34х700 28004х600 2400
1/45х600 30005х550 2750
ЛУХ СОБА СО БАЛКОН -double
1/22х900 18002х800 1600
1/33х800 24003х700 2100
1/44х700 28004х600 2400
1/55х600 30005х550 2750

 За време за празници минимум престој од  3 ноќевања.

Доплата за Ручек или Вечера се доплаќа по лице – 250мкд на ден

Во цената е вклучена туристичката такса

Дете од 0-3,99 год – бесплатно, дете од 4-11,99год – 50% попуст и добива свое легло


Цените се изразени во денари, по соба на ден за наведениот број на лица

ЦЕНОВНИК ЗА СМЕСТУВАЊЕ ВО ВИП ХОТЕЛ БЕРОВО
ПЕРИОД : пролет лето 2021
ТИП СОБАноќевањеBBHBFB
ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРД СОБА-twin1400160021002600
2×700(1/2)
СТАНДАРД СОБА СО БАЛКОН-twin
800×2(1/2)1600180023002800
700×3(1/3)2100230030503800
650×4(1/4)2600300040005000
600×5(1/5)3000350047506000
СТУДИО СО КУЈНА-double
700х2(1/2)1400160021002600
650х3(1/3)1950225030003750
(1/4)2400280038004800
СТУДИО СО КУЈНА СО БАЛКОН-double
900x(1/2)1800210026003100
800x(1/3)2400270034504200
700x(1/4)2800320042005200
СТУДИО СО КУЈНА +БАЛКОН- економик класа
850(1/2)1700190024002900
750(1/3)2250255033004050
650(1/4)2600300040005000
ЛУХ СОБА СО БАЛКОН -double
1000(1/2)2000220027003200
900(1/3)2700300037504500
800(1/4)3200360046005600
700(1/5)3500400052506500

Во ценета е вклучена туристичка такса и ддв
За деца до 4 години бесплатно
За деца од 4- до 10 години се наплаќа 50 % од дете и има свое посебно легло

Политика на отказ на резервација:

До 30 дена пред пристигање – 5% пенали; 29-22 – 10% пенали; 21-15 – 20% пенали; 14-8 – 50% пенали; 7-1 -90 % пенали; 1 ден 100%