fbpx

Вила САВАС – Неа Флогита, Грција Лето 2021

Локација        Вила САВАС  на сама плажа на плоштадот во Неа Флогита во самиот центар.

Сместување:   убаво уредени 1/4 Aпартмани на први кат..

        Опременост: ТВ, опремена кујна,тераса, WI-FI, клима уред(вклучен во цената) и сопствена бања.   .     Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите.

ПериодБр.на ноќи   1/4  АПП   дуплекс
19.06 –  26.067369
26.06 –  03.077399
03.07 – 10.077 439
10.0717.077479
17.07 – 24.077519
24.07 – 31.087519
31.07 – 07.087519
07.08 – 14.087519
14.08 – 21.087499
21.08 – 28.087449
28.08 – 04.097389
04.09 – 11.097309
11.09 – 18.097259
18.09 – 25.097160

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ   / 9 ноќи / СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

ПериодБр.на ноќи1/4 АПП
03.07 – 12.079579
12.07 – 21.079619
 21.07 – 30.07.9619
 30.07 – 08.089619
08.08 – 17.089619
17.0826.089539

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН  ЗА 7и 9 НОЌИ,превозот се доплаќа.

Превозот чини: 35 € за возрасни , 25 € за деца од 2 до 12 години,  Деца до 2 години бесплатно

Доколку не Ви одговараат редовните термини? За летување со сопствен превоз нудиме опција за флексибилни термини по ваш избор. Редовната цена во сезона за термин по избор е 80 евра од вечер во Дуплекс апартман за 4 лица. За слободни места консултирајте се со нашите продажни агенти.


НАПОМЕНА:

 • Сместувањето во АПП е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на АПП  е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во АПП во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • За резервација задолжителна уплата на 30% аванс, во спротивно резервацијата се смета за неважечка
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. ИН ТРАВЕЛ СЕРВИС и СКТМ !