fbpx

Вила МонтеРио – Будва, Црна Гора, Лето 2021

Вилата „МонтеРио“ се наоѓа во централниот дел на Будва, на само 500 метри од познатата словенска плажа. Опкружена е со цвеќиња и зеленило. Сместена е во мирен дел од градот, далеку од летниот шум и гужва, а сепак е близу до морето, кафулињата и продавниците. Објектот е со сопствен ресторан, пријатно опремени простории и гостопримлив персонал – погоден е за организирани групи, но и за индивидуални гости во текот на целата година.

Капацитетот на вилата е 120 легла распоредени во двокреветни и трокреветни соби. Собите имаат: приватна бања со туш, WI-FI, ТВ, фрижидер, клима уред, а повеќето соби имаат своја голема тераса со седење.

Покрај услугите за сместување, вилата обезбедува услуга за храна и пијалоци во ресторанот. За гости кои престојуваат во вилата нудиме оброци на основа на ноќевање со појадок и полупансион (појадок и вечера).

Целиот објект е покриен со бесплатен интернет сигнал. Гостите кои пристигнуваат со сопствено возило можат да ја користат услугата за паркирање на лице место.

Главната автобуска станица се наоѓа на само 900 метри од вилата. Во близина на вилата има неколку помали автобуски постојки за локални автобуси, што им нуди на гостите можност да посетат една од прекрасните плажи на Будва надвор од центарот на градот.

Ценовник

УслугаЈуниЈулиАвгустСептември
Ноќевање со појадок BB20 €22,5€22,5€20€
 • Цените се по лице на ден;
 • Данокот за одмор се плаќа на рецепција (по лице на ден)
   возрасни 1,50 €
   деца од 12 до 18 години. 1 €
   деца до 11 години. тие не плаќаат
 • Доплата за еднокреветна соба + 50%;
 • Бесплатен паркинг (задолжително најавување)

Попусти:

 • 20% попуст за трето возрасно лице во трокреветна соба.
 • сместување за деца во трокреветна соба (придружено со двајца возрасни):
   едно дете до 12 годишна возраст добива бесплатен престој,
   Уште едно дете под 12 години има 50% попуст.