fbpx

Вила Ангелос – Калитеа Лето 2021

Локација:          Во центарот на Калитеа, 5 мин. од плажа.

Сместување:     Четирикреветни и двокреветни апартмани на високо приземје и на прв кат.

Опременост:    Четирикреветен АПП – комплетно опремeна  одделна кујна, две спални соби

со по два единечни кревети,ТВ,бања и тераса.

Двокреветниот АПП- два единечни кревета, одделна кујна,бања, ТВ и тераса.  

Клима уредот во сите капацитети е вклучен во цената .

Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност)

ЦЕНОВНИК ЗА 7 НОЌИ / СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

ПериодБр.на ноќи1/4 АПП дуплекс
05.06 – 12.067269
12.0619.067299
19.06 – 26.067349
26.06 –  03.077389
03.07 – 10.077409
10.07 – 17.077419
17.07 – 24.077439
24.07 – 31.077439
31.07 – 07.087439
07.08 – 14.087439
14.08 – 21.087419 €
21.08 – 28.087389 €
28.08 – 04.097329
04.09 – 11.097269
11.09 – 18.097249

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ ЗА  9 НОЌИ / СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

ПериодБр.на ноќи1/4 АПП дуплекс
03.07 – 12.079539€
12.07 – 21.079559€
21.07 – 30.079559€
30.07 – 08.08.9559€
08.08 – 17.089559€
17.08 – 26.089539€

 ЦЕНИТЕ  СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ  НА АПАРТМАН ИЛИ СТУДИО ЗА 7 и 9 НОЌИ.                               

Превозот чини:  35 € за возрасни , 25 € за деца од 2 до 12 години,  Деца до 2 години бесплатно

Доколку не Ви одговараат редовните термини? За летување со сопствен превоз нудиме опција за флексибилни термини по ваш избор. Редовната цена во сезона за термин по избор е 55 евра од вечер во АПП за 2 лица, 65 евра од вечер во АПП за 4 лица. За слободни места консултирајте се со нашите продажни агенти.

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

НАПОМЕНА:

 • Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 4,99 години;
 • Сместувањето во апартманите е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на апартманите е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.
 • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
 • За уплата на аранжман преку синдикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%.
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. ИН ТРАВЕЛ СЕРВИС и СКТМ !