fbpx

Viceroy – Копаоник 2021/2022

Хотелот е прв луксузен хотел на Копаоник со 5* и припаѓа на меѓународниот ланец на хотели Viceroy Hotels and Resorts. Ова е првиот објект од групацијата кој се отвора во Европа а втора ски дестинација во портфолиото на групата.
Хотелот располага со 119 соби, и тоа 66 king соби, 34 double queen и 19 апартмани.
Поголемиот дел од собите располагаат со Балкон и поглед на планината и ски стазите.
На гостите на располагање им се три ресторани и два бара каде можат да уживаат во гастрономските умешности на врвни кулинарски мајстори како и во понуда на пијалоци од цел свет.
За полно уживање на гостите на располагање им е Spa & Wellness центар со шест соби за масажа, два надворешни и еден внатрешен базен, теретана и салон за убавина.

ПЕРИОД   01.Дек– 28.Дек 28.Дец – 08.Јан 08 Јан– 25.Фев 25.Фев– 31.Мар 
    Без балконСо балконБез балконСо балконБез балконСо балконБез балконСо балкон
МИН. Ноќи Тип на сместување мин/макс. особи 66776666
KING ROOMСоба2Н/П190225400450260310240260
DOUBLE QUEENСоба2 / 4Н/П250285На барање500310360300350
KOPAONIK SUITEАпартман2 / 4Н325355На барањеНа барање460510370420
KARAMAN SUITEАпартман2 / 4Н390425На барањеНа барање560610450470

ЦЕНИТЕ СЕ ВО ЕУР ПО СОБА ИЛИ АПАРТМАН ПО НОЌ

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ОД ИНФОРМАТИВЕН КАРАКТЕР .ПОРАДИ ДНЕВНИТЕ ИЗМЕНИ НЕОПХОДНО Е ДА СЕ ПРОВЕРИ ЦЕНАТА ПРЕД ДА СЕ РЕЗЕРВИРА

ВКЛУЧЕНО ВО ЦЕНАТА:
• Сместување на база ночевање со појадок (Н/П) со избран број на ноќевања по соба /апартман дневно;
• Користење на теретана и базен на отворено,користење на дечјата игротека , Wi-Fi.
ДОПЛАТА:
• Туристичка такса не е вклучена во цената, се плаќа во агенција .Возрасни 1еур , деца : (0 – 7 год.бесплатно 7 – 15 год.плаќаат 0,5 еур);
• Трета особа со две полноплативи во соба,доплата од 50 еур;
УСЛОВИ ЗА ДЕЦА:
• Деца од 0-7 години ,во заедничко легло,нема доплата :
• Деца од 7 до 14,99 год. во заедничко легло ,плаќа само туристичка такса од 1 еурu по ден :
• Во случај да се бара додатно легло ,со 2 полноплативи особи ,независно од возраста ,доплатата е 50 еур
ДОДАТНИ УСЛУГИ :
• Хотелска гаража чини 17.5 еур дневно.
НАПОМЕНА:
• Хотелот располага со соби прилагодени за особи со инвалидитет.