fbpx

St. Ivan Rilski & Spa

ST. IVAN RILSKI HOTEL SKI & APPARTEMENTS

Локација:на 800 метри од Гондолата, 1.5 км од центарот на Банско
Капацитет100 двокреветни соби, 7 луксузни, 98 студија и апартмани.87 соби, 162 студиа и апартмани
Хотелски содржини: 3 ресторани, лоби бар, Буда бар, 3 конференциски сали, СПА центар (сауна, парна бања, затворен базен) фитнес, интернет пристап, менувачница, ски остава.
Опременост на собите: сателитска ТВ, фрижидер, телефон, бања со туш. Студиата се со француски лежај и мини кујна опремени како стандардните соби. Апартманите имаат две соби, спална и дневна соба со кујна.

Попуст за рана резервација:

15 % попуст за рани резервации за резервации направени до 31.10.2021 година и депозит од 50 % до 10.11.2021 година
10 % попуст за рани резервации за резервации направени до 30.11.2021 година и депозит од 50 % до 05.12.2021 година
За периоди 31.12.2021 – 02.01.2022 и 03.01.2022 – 08.01.2022
10% попуст за рани резервации за резервации направени до 15.11.2021 и депозит од 50% до 05.12.2021

Тип на сместување 31.12.2021 – 02.01.2022 BB03.01.2022 – 08.01.2022 BB24.12.2021 – 30.12.2021 28.01.2022 – 19.02.2022 BB09.12.2021 – 23.12.2021 09.01.2022 – 27.01.2022 20.02.2022 – 09.04.2022 BB
Double room for single use€ 136,3€ 94,8€ 81,8€ 69,8
По лице во Double room      Promo                          € 68,7€ 47,4€ 40,9€ 35,4
По лице во Double room   Standard               € 76,3€ 52,9€ 45,2€ 38,7
Child from 6 – 11,99 y.o              on extra bed in double room€ 9,8€ 9,8€ 9,8€ 9,8
Adult on extra bed                      in Double room€ 53,4€ 37,6€ 32,2€ 27,8
 RORORORO
По лице во Studio                ANNEX Building ON RO€ 71,9€ 48,0€ 40,3€ 33,8
По лице во Family Apartment                    ANNEX Building ON RO€ 82,8€ 55,6€ 46,9€ 39,2
Child from 6 – 11,99 y.o              on extra bed in Studio / Apartment ON RO€ 7,6€ 7,6€ 7,6€ 7,6
Adult on extra bed                      in Studio / Apartment ON RO€ 50,1€ 33,8€ 27,8€ 23,4

Цената вклучува:
1 ноќевање на избрана табла за оброци
Бесплатно користење на Спа центарот
Трансфер до првата станица на ски-лифтот Гондола, закажан на рецепција
Хотелско осигурување, 9% ДДВ

Минимум престој 3 ноќевања за периодот 31.12.2020 – 02.01.2021!

Максимална застапеност
Еднокреветна соба – 1 лице
Двокреветна соба Економија – 2 лица
Стандардна двокреветна соба – 2 + 1 лице
Студио – 2 + 1 лице
Семеен стан – 2 + 2 лица

Додатоци:
Божиќна вечера (по избор) – 30,00 евра за возрасен и 15,00 евра за дете 6 – 11,99 год
Новогодишна вечера (задолжително) – 86,00 евра за возрасни и 43,00 евра за дете од 6-11,99 год
Деца до 5,99 бесплатно и немаат мени
Промена од Stuido/APP во дополнување. Зграда во хотелски дел – 35,00 евра плаќа од гостите на лице место
Појадок – 5,00 евра по возрасен дневно и 2,50 евра по дете 6 – 11,99 г.о
Вечера – 12,00 евра по возрасен дневно и 5,00 евра по дете 6 -11,99г.о
Се вклучено – 12,00 по возрасен и 6,00 евра по дете 6-11,99 г. Цената е над цената на HB
Специфичен број на соба – 15,00 евра дневно
Делукс единица – 15,00 евра на ден

Намалувања:
Дете до 5,99 години со 2 возрасни – бесплатно

НЕ е можно да се прават промени за резервации со попусти за рана резервација
Откажувањата за резервации со рана резервација попусти по 30.11.2021 година ќе се наплатуваат со 1 ноќевање !

Додатоци:
7=6, 10=9, 14=12 валидни за престој во периодите 01.12.2021 – 30.12.2021 вкл. и од 09.01.2022 – 09.04.2022 вкл!

Додатоците може да се комбинираат со рана резервација попусти!
Бесплатно е поевтино преку ноќ!
Додатоците НЕ се валидни за Додатоците!

Политика за откажување:
Не се казнува во рок од 30 дена пред пристигнувањето во периодот
31.12.2021 – 02.01.2022
По тој период – се наплатува 100%