Крит на пролет – Ретимно Карневал 2024

4 Дена

Пристигнување: 15 Март

Експлозивно уживање од бои, ритми и карневалска забава! Импресивните паради, музиката која доминира и огнометот кој го осветлува небото ве чекаат да го доживеете најгламурозното и незаборавното искуство!

Хотел:

Olympic Palladium 4*

BoardЦена по лице во двокреветна соба
Појадок350€

Опис на хотелот: Олимпик Паладиум Хотелот е идеално место за слободно време и корпоративно патување во неверојатниот град Ретимно на островот Крит. Сместен на привилегирана централна позиција во прекрасниот град Ретимно, овој хотел е на 300 метри од плажата, а целиот град е достапен за неколку минути преку транспорт. Стариот град, венецијанскиот замок Фортеца, венецијанскиот

пристаништето и археолошките музеи, се некои од местата на непосредна близина од хотелот кои вреди да се посетат.

Brascos Hotel 3*

BoardЦена по лице во двокреветна соба
Појадок400 €

Опис на хотелот: Лоциран на најцентралното место на градот, хотелот Браскос е еден од најпознатите класични хотели во Ретимно. Наоѓајќи се до општинската градина и стариот град, на 500 метри од венецијанското пристаниште и на 800 метри од најдолгата плажа на островот, хотелот Браскос нуди лесен пристап пеш до секоја точка од интерес на посетителот.

Grecotel Plaza Beach House 4*

BoardЦена по лице во двокреветна соба
ПојадокПоглед на градина 440 €
Поглед на море     460 €

Опис на хотелот: На северниот брег на Крит, во источниот дел на уникатниот град Ретимно се сместува Grecotel Plaza Beach House. На самиот брег, со спектакуларен поглед на морето, овој луксузен хотел е идеален за гостите кои го бараат најдоброто од сите светови – луксузно сместување со самоугостителски капацитети во комбинација со удобностите на одморалиштата на само еден камен од живиот ноќен живот во градот.

Jo-An Palace 4*

BoardЦена по лице во двокреветна соба
Појадок460 €

Опис на хотелот: Jo-An Palace се наоѓа во срцето на Ретимно, на непосредна близина на сите главни атракции на градот. Овој луксузен хотел нуди одлично јадење, салон бар и базен на покривот.

  Летови  – Aegean Airlines  
Полетување  15 Март
Thessaloniki – Heraklion 11:45 – 12:55
 
Слетување  18 Март   
Heraklion – Thessaloniki 21:05 – 22:15  

Вклучено:

• Авио билети со директни летови на Aegean Airlines Солун – Ираклион – Солун

• 3 ноќевања со појадок во хотел по избор во областа Ретимно.

• Рачен багаж до 8 кг

• Багаж до 20 кг

• придружник

• Аеродромски такси

Не се вклучени:

• Хотелски такси