fbpx

Apart hotel Casa Karina 4*, Банско

CASA KARINA / 4* / BANSKO

Хотел Каза Карина се наоѓа на само 100 m од кабинскиот ски-лифт во подножјето на планината Пирин во Банско. Апартманите имаат поглед на планините Пирин и Рила.

Елегантниот ресторан собира до 230 луѓе, а има и кафе бар.

Апартманите Casa Karina располагаат со базен, финска сауна, парна бања, турска бања и разни спа третмани. Бањарки се достапни со доплата.

Детска соба е достапна за деца до 5 години и може да се пристапи заедно со родителите.

Има бесплатен интернет пристап на јавни површини, а паркирањето во гаража е можно со доплата.

Type of accommodation01.12.2022 – 21.12.2022 12.03.2023 – 31.03.2023 HB22.12.2022 – 26.12.2022 04.01.2023 – 11.03.2023 HB27.12.2022 – 03.01.2023 HB
Person in Double room45 €50 €66 €
Person in Studio47 €52 €69 €
Person in Studio LUX59 €64 €81 €
Person in One bedroom apartment56 €61 €77 €
Person in Two bedroom apartment56 €61 €77 €
Single room61 €70 €94 €
Adult on extra bed38 €43 €56 €
Child from 3.99 – 11,99 y.o     on extra bed27 €30 €40 €
Child from 3.99 – 11,99 y.o    on regular bed29 €32 €44 €
Minimum stay3 overnights3 overnights5 overnights

Цената вклучува:
1 ноќевање по лице со појадок и вечера
Бесплатно користење на внатрешен базен со вода во базен 28-30 C°, фитнес, сауна, парна бања
Wi-Fi
Детско катче со анимација
Хотелско осигурување, такса за одморалиште, 9% ДДВ

Нема да се изврши казна во рок од 25 дена пред пристигнувањето за периодот:
27.12.2022 – 03.01.2023
По овој период се наплатува 100%.