Инфо

INTERHOTEL ****

Сандански     11.10 – 13.10.2019

Сместување во за уплата ДО 15.09.2019 за уплата ПО 15.09.2019
Двокревeтна лукс соба 150€ 170€
Еднокреветна лукс соба 105€ 115€

Цените се за соба за 2 лица за 2 ноќевања со појадок – БЕЗ ПРЕВОЗ

Цените се во € се плаќа во денари, 1 € = 62 денари

Капацитет на сместување:

Тип на соба Мин. Капацитети Макс. Капацитети
Двокреветна соба (француско легло) 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете до 15.99г. + 1 дете до 3.99г
Двокреветна соба (разделени легла) 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете до 3.99г.

Доплата за превоз од/до Скопје Возрасен 30 € Дете 2-12 г. 15€

ПРОГРАМА ЗА ОРГАНИЗИРАН ПРЕВОЗ – Поаѓања од Скопје и Битола

11.10.2019 Битола/Скопје-Прилеп-Кавадарци-Валандово-Струмица-Сандански
Поаѓање во 06.00 ч. од Битола/Скопје за Сандански преку Струмица и Петрич (попатни одмори, царински формалности), продолжување кон Сандански. По пристигнувањето сместување во избраниот хотел.
Слободно време, можност за користење на СПА центарот. Ноќевање
12.10.2019 Сандански
Појадок. Слободно време можност за користење на СПА центарот или индивидуални прошетки, шопинг  во градот.Ноќевање.
13.10.2019 Сандански-Струмица-Валандово-Кавадарци-Прилеп-Скопје/Битола
Појадок, одјавување од хотелот до 12.00 ч. (локално време). Во 13:00 ч. (локално време) поаѓање кон месноста Рупите (храмот – споменик – Св. Петка и гробот на најпознатата пророчица – Баба Ванга каде е и погребана). По посетата поаѓање кон Македонија (попатни одмори, царински формалности) пристигнување во Македонија во вечерните часови.

Напомена барања за помалку или повеќе ноќевања надвор од пакетот , во тој случај важат цените по редовен ценовник.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. ИН ТРАВЕЛ СЕРВИС и СКТМ !

Вклучено во цената

  • 2 ноќевања со појадок
  • Користење на СПА центар
  • Безжичен интернет
  • Туристички такса
  • Паркинг

Цената не вклучува

  • Превоз ( Возрасен 30 € Дете 2-12 г. 15€)
  • Патничко осигигурување
  • Други неспомнати услуги