fbpx

Perun Lodge 4*

 PERUN LODGE

Локација –  3 мин пешки од гондолата.

Капацитет – 139 соби и апартмани.

Хотелски содржини – ресторан, лоби, бар, спа и фитнес центар, детска игротека.

Опис на соби – тераса, чајна кујна, тоалет.

Рана резервација:
10% попуст за рана резервација за резервации направени до 20.11.2021 година и целосно уплатени до 30.11.2021
Доколку резервациите за рана резервација не се платат до горенаведениот рок, тие ќе се пресметаат без попусти за рана резервација

Тип на сместување29.12.2021 – 03.01.2022     BB04.01.2022 – 25.02.2022    BB18.12.2021 – 28.12.2021   26.02.2022 – 05.03.2022   BB01.12.2021 – 17.12.2021   06.03.2022 – 10.04.2022   BB
По лице во Studio71,9 €48,5 €46,3 €42,0 €
Studio for Single use143,9 €73,0 €69,8 €63,2 €
По лице во One Bedroom Apartment77,4 €54,0 €51,8 €47,4 €
Период на откажување за рана резервацијадо 01.12.202114 денови14 денови14 денови
Период на откажување по рана резервацијадо 01.12.20215 денови5 денови5 денови

Цената вклучува:
1 ноќевање по лице со појадок
Користење на внатрешен базен, сауна, парна бања
Скијачка гардероба за сопствена опрема
Шатл -автобус до/од станицата за подигање гондола
бесплатен WI-FI
Хотелско осигурување, туристичка такса и 9% ДДВ

Минимален престој 3 ноќевања за периодот 29.12.2021 – 03.01.2022!

Максимална застапеност
Студио – 2 редовни кревети + 1 дополнителен кревет
Апартман со една спална соба – 2 +1 дополнителни кревети/ 2 + 2 дополнителни кревети

Додатоци:
Доплата за вечера со шведска маса: 15 евра за возрасен, 8 евра за дете / 5-11,99 год. / – додатокот не подлежи на попуст за рана резервација (ЕБД)
Новогодишна гала вечера – задолжително според достапните места во ресторанот – ББ стапка + доплата:

  • 80,00 евра по возрасен / 40,00 евра по дете од 5-11,99 години, нема попуст за рана резервација. Нема редовна вклучена вечера на 31.12.21

Намалувања:
Дете до 4,99 години на дополнително легло: бесплатно
Дете од 5 до 11,99 години на редовно легло: 25% попуст на основната стапка на ББ. За периодот во NYујорк НЕМА попуст.
Дете од 5 до 11,99 години на дополнително легло: 50% попуст на основната стапка на ББ
Во случај на сместување на едно возрасно лице и едно дете до 4,99 години, собата ќе се наплатува како сингл
Возрасен на дополнително легло: 25% попуст на основната стапка на ББ

Политика за откажување:
Во случај на откажувања по одредениот период на откажување: 50% казна /освен новогодишниот период /
Во случај на не-прикажување во сите периоди освен новогодишниот период: 75% казна од вкупниот износ на резервација
Во случај на откажување или непокажување во новогодишен период: 100% казна