fbpx

ПЕФКОХОРИ – Вила PARADISO 2021

Вила PARADISO е еден од најбараните наши објекти на Халкидики, се наоѓа на идеална локација на само неколку чекори од плажата во Пефкохори.

Локација:       На 20м.од  плажа, во непосредна близина на центарот.

Сместување:   Двокреветни, трокреветни и четирикреветни студија и шестткреветни апартмани.

Опрема: Студио – одвоена опремена кујна и  соба со два или четири кревети, бања, ТВ, тераса. АПП – одделна спална соба со брачен кревет и кујна со четири кревета и опремена кујна, бања и тераса.   Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност). Клима уред: Доплата на лице место  3 еур  од ден.Дел од собите  имаат страничен поглед море, освен студио бр.1 кое има директен поглед море (помала тераса) и возможно е да има поголема бучава од шеталиштето.

ЦЕНОВНИК  ЗА 7 НОЌИ / СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

ПериодБр.на ноќи1/3 студио1/4 студио1/5 АПП стр. погл. море
29.0505.06799€  промо119€ промо179€ промо
05.06 – 12.067189 €199 €289 €
12.06 – 19.067229 €239329
19.06 – 26.067269 €279 €369 €
26.06 –  03.077309 €319 €409 €
03.0710.077349359399 €
10.07 – 17.077359369439 €
17.07 – 24.077399409479 €
24.07 – 31.077399409479 €
31.07 – 07.087399409479 €
07.08 – 14.087399409479 €
14.08 – 21.087369 399 459 €
21.08 – 28.087309 €339 €399
28.08 – 04.097289 €319 €379 €
04.09 11.097249 €269 €329 €
11.09 – 18.097209 229 €289 €
18.09 – 25.097149 159219 €

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ  / 9 ноќи / СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

  ПериодБр.на ноќи1/3 студио1/4 студио1/5 АПП стр. погл. море
   03.07 – 12.079449469 €529 €
   12.07 – 21.079499519579 €
   21.07 – 30.079499519579 €
   30.07 – 08.089499519579 €
   08.08 – 17.089499519579 €
   17.0826.089469 €489 €549 €

ЦЕНИТЕ  СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА AПАРTМАН ИЛИ СТУДИО  ЗА  7 и 9 НОЌИ.

Превозот чини:  35 € за возрасни , 25 € за деца од 2 до 12 години,  Деца до 2 години бесплатно

Доколку не Ви одговараат редовните термини – за летување со сопствен превоз нудиме опција за флексибилни термини по ваш избор. Редовната цена во сезона за термин по избор е 60 евра од вечер во студио за 3 лица, 65 евра од вечер во студио за 4 лица и 80 евра од вечер во апартман за 5 лица. За слободни места консултирајте се со нашите продажни агенти.


НАПОМЕНА:

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

 • Во апартманите и студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
 • Сместувањето во студијата и апартманите е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на апартманите и студијата е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во апартманите и студијата во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
 • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатеното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на оваа програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не ја цени исправноста на патни документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните институции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се коригираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
 • Цените може да се коригираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. ИН ТРАВЕЛ СЕРВИС и СКТМ !