fbpx

ПЕФКОХОРИ – Вила АГЕЛИКИ 2021


Вила АГЕЛИКИ – Пефкохори

Локација: Се наоѓа на 30м. од плажа , во непосредна близина на центарот.
Сместување: трикреветни студиа, четирикреветни и петкреветни апартмани.
Опрема:

 • АПП – дневна соба со два единечни кревети, опремена кујна, одделна спална соба со два или три единечни кревети, бања, ТВ и две тераси.
 • Студио – три единечни кревета, опремена кујна, ТВ, бања и две тераси.

Клима уред: Доплата на лице место 3€ од ден.

ЦЕНОВНИК   ЗА  7 НОЌИ  / СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

ПериодБр.на ноќи1/3  студио1/4 АПП1/5 АПП
29.05 – 05.067129 € промо169 € промо189 €  промо
05.06 – 12.067229 €289 €309 €
12.06 – 19.067249 €309 €329 €
19.06 – 26.067289 €349 €369 €
26.06 –  03.077319 379 399
03.07 – 10.077349 €409 €429 €
10.07 – 17.077379 €449 €469 €
17.07 – 24.077409 €469 €489 €
24.07 – 31.077409 €469 €489 €
31.07 – 07.087409 €469 €489 €
07.08 – 14.087409 €469 €489 €
14.08 – 21.087399 €449 €469 €
21.08 –  28.087379 €439 €459 €
28.08 – 04.097319 €379 €399 €
04.09 – 11.097259 €319 €339 €
11.09 – 18.097209 €269 €289 €
18.09 – 25.097159 €219 €239 €

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ  / 9 НОЌИ / СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

ПериодБр.на ноќи1/3  студио1/4 АПП1/5 АПП
03.07 – 12.079489 €529 €549 €
12.07 – 21.079519 €569 €589 €
21.07 – 30.079519 €569 €589 €
30.07 – 08.089519 €569 €589 €
08.08 – 17.089519 €569 €589 €
17.08 – 26.089499 €549 €569 €

ЦЕНИТЕ  СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА AПАРTМАН ИЛИ СТУДИО  ЗА  7 и 9 НОЌИ.

Превозот чини:  35 € за возрасни , 25 € за деца од 2 до 12 години,  Деца до 2 години бесплатно

Не Ви одговараат редовните термини? За летување со сопствен превоз нудиме опција за флексибилни термини по ваш избор. Редовната цена во сезона за термин по избор е 60 евра од вечер во студио за 3 лица, 70 евра од вечер во апартман за 4 лица и 80 евра од вечер во апартман за 5 лица. За слободни места консултирајте се со нашите продажни агенти.

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

НАПОМЕНА:

 • Во апартманите и студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
 • Сместувањето во студијата и апартманите е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на апартманите и студијата е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во апартманите и студијата во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
 • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатеното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на оваа програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не ја цени исправноста на патни документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните институции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се коригираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
 • Цените може да се коригираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. ИН ТРАВЕЛ СЕРВИС и СКТМ !