Park Golden View Hotel (Парк голден вју) – Охрид

Парк Голден Вју  е Хотел кој се наоѓа на самата обала на Охридското езеро. Располагаме со 39 соби, секоја со сопствена тераса и прекрасен поглед на нашето најголемо богатство Охридското езеро и Националниот парк Галичица. Секоја од собите располага со модерен и луксузен инвертар, сопствена бања, минибар, смарт ТВ, телефон, фен и бежичен интернет. Стандарната услуга која што ја нудиме во склоп на цената е ноќевање со доручек. Покрај тоа нудиме и услуга на база полупансион и полнпансион. Исто така располагаме со прекрасен ресторан во кој нудиме прекрасна атмосфера и превкусно зготвени специјалитети од страна на нашиот врвен Шеф. Располагаме и со своја плажа, на која нашите гости можат да уживаат во долгите летни денови. Нашиот хотел на располагање ви нуди и бесплатен паркинг.

Типови на соби со кои што располагаме

 • 22 Стандардни соби
 • 13 Апартмани ( со две соби)
 • 3 Џуниор Апартмани
 • 1 Апартман со поглед на базен (со кујна)

Во склоп на хотелот  се наоѓа “EGOIST BEACH BAR”  со најубавиот поглед  на градот.

Хотел Парк Голден Вју – Охрид | JK Travel

ЦЕНОВНИК ЗА ИНДИВИДУАЛНИ ПОСЕТИ


ниска сезона 15.04-31.05 .2021 – 01.10-30.12.2021


Тип на услуга – ноќевање со појадок

• Standard Double/Twin Room with Lake View 56 euro’s

• Standard Double/Twin Room with Mountain View 52 euro’s

• Junior Suite with Lake View ( 2/3 persons) 75/85 euro’s

• Suite with Lake View ( 2/3/4 persons) 73/83/93 euro’s

• Suite with Mountain View ( 2/3/4 persons) 69/79/89 euro’s

• Suite Pool Side ( 3,4,5,6 persons) 105/115/130/150 euro’s

• Standard Single Room 42 euro’s

сезона 01.06-15.07 .2021 – 01.09-30.09.2021

 • Standard Double/Twin Room with Lake View                     72 euros
 • Standard Double/Twin Room with Mountain View            67 euros
 • Junior Suite with Lake View   ( 2/3 persons)                     90/100 euros
 • Suite with Lake View    ( 2/3/4 persons)                             88/98/108 euros
 • Suite with Mountain View ( 2/3/4 persons)                        84/94/104 euros
 • Suite Pool Side ( 3,4,5,6 persons)                             120/130/150/180  euros
 • Standard Single Room                                                            62 euros

висока сезона 15.07 – 31.08 .2021

• Standard Double/Twin Room with Lake View 80 euros

• Standard Double/Twin Room with Mountain View 75 euros

• Junior Suite with Lake View ( 2/3 persons) 105/120 euros

• Suite with Lake View ( 2/3/4 persons) 95/115/135 euros

• Suite with Mountain View ( 2/3/4 persons) 90/110/130 euros

• Suite Pool Side ( 3,4,5,6 persons) 150/160/180/210 euros

• Standard Single Room 70 euros

Park Lakeside Hotel - ОХРИД