fbpx

НОВА ГОДИНА – ПАРАЛИА 2022

30.12  – 02.01.2022 (3 ноќи, 2 свечени вечери) – ЦЕНА 140,00  €

Аранжманот  вклучува:

 •  3 полупансиони (појадок и вечера) во двокреветни  и трокреветни  соби

 Хотел Еrato,Paralia Inn,Erato Stars,Plaza,Frideriki

 •  3 појадока ( buffe – шведски маса)
 •  2 вечери    ( buffe  – шведска маса)
 •  Свечена Новогодишна вечера ,неограничен пијалок) со  музика во живо:
 •  01 Јануари вечера сo богато buffe
 •  

СВЕЧЕНА НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА ( Српска програма)

Прв тањир:

 • Ордевер со предјадење (тањир  за 4 особи)
 • Tzatziki, Melitzana (модар патлиџан) Руска салата, чајна, пршута

Втор тањир

 • Ордевер  со салата  (тањир  за 4 особи)
 • Зелена, патлиџан,рукола,сирење,балсамико 

Трет тањир

 • Сирења (порција за 4 особи)
 • Фета,  похуван кашкавал, крокети, пита со сирење  

Четврт  тањир

 • Пилешко
 • (прилог од пекарски компир и зеленчук) со прелив од печурки

Петти  тањир

 • Прасечко  печење ( тањир  за 4 особи), зелка салата,рен

            Шести тањир

 • Торта –тирамису
 • Пијалок: неограничен 
 • Узо,шљивовица,дуња,вино (бело и црвено),Газирани сокови , Шампањско (чаша)
 • СРПСКА МУЗИКА, староградска, народна, забавна, интернационална
 • Почеток на Свечената Новогодишна Вечера на 31.12  во 21.00ч во ресторан Хотел Ерато и Хотел Паралиа Ин!
 • Свечената вечера на 01.01.2022 ,програмата почнува во 20.00ч

Цената на аранжманот НЕ вклучува:

 • Превоз на релација Скопје-Паралиа-Скопје   
 • Едно дете од 0  до 06 год. бесплатно,второ дете од 0 до 6 год. користи    попуст од 50%
 • -Доплата за еднокреветна соба,  60% плус  од цената
 • Патничко осигурување

НАПОМЕНА:

Важат Општите услови на патување на СКТМ и ТА ИН Травел Сервис.