10% попуст за рана уплата до 31.03.2020

Вила BROTHERS – Лето 2020

Локација: 60 метри оддалеченост од плажа, во централниот дел на Неа Потидеа.
Сместување: Трикреветни и четирикреветни апартмани.
Опремa: Опремена кујна,ТВ, бања, тераса, WI-FI и клима уред вклучен во цената.

ВОНСЕЗОНСКИ ЦЕНИ

Цена по лице со превоз

АКЦИЈА 2-ца плаќаат ,останатите ГРАТИС (плаќаат само превоз)

Период Бр.на ноќи 1/3 АПП вила Ц 1/4 АПП вила Ц  1/4 дуплекс вила А и Б
23.05 – 31.05 8*  69промо  79промо 89 промо
31.05 – 07.06 7*  69 промо  79промо 99 промо
07.06 – 14.06 7* 119 129 159
14.06 – 21.06 7* 139 149 179 €
21.06 – 28.06 7* 159  169 € 199 €
28.06 – 05.07 7* 179 189 219
23.08 – 30.08 7* 179 € 189 219
30.08 – 06.09 7* 159 169 199
06.09 – 13.09 7* 129 139 169
13.09 – 20.09 7*  99 109 139

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ     / 9 ноќи /

Период Бр.на ноќи 1/3 АПП вила Ц 1/4 АПП вила Ц 1/4 дуплекс вила А и Б
28.0607.07 9 449 469 509
07.0716.07 9 489 509 € 549
16.0725.07 9 519 539 579
25.07 – 03.08 9 519 539 579
03.08 – 12.08 9 519 539 579
12.08 – 21.08 9 519 539 579
21.08 – 30.08 9 499 519 559

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ  / 7 ноќи /

Период Бр.на ноќи 1/3 АПП вила Ц 1/4 АПП вила Ц 1/4 дуплекс вила А и Б
05.07 – 12.07 7 359 379 419
12.07 – 19.07 7 389 409 449
19.07 – 26.07 7 419 439 479
26.07 – 02.08 7 419 439 479
02.08 – 09.08 7 419 439 479
09.08 – 16.08 7 419 439 € 479 €
16.08 – 23.08 7 399 419 € 459 €

ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ  се дадени по лице за 7*ноќевања со вклучен превоз, трето и четврто лице доплаќаат за превоз.

Доколку се користи сопствен превоз  (7*), цените се намалуваат за 10€ по лице.

Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.

Попустот за рана уплата не се комбинира со попустот за уплатени два или повеќе аранжмани.

СЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ  се дадени за наем на студио  (9) , превозот се доплаќа.

Превозот чини:  35 € за возрасни ,

                               25 € за деца од 2 до 12 години, 

                               Деца до 2 години бесплатно

Тргнување од Скопје: 06:00ч. пред Дрводекор.

Превозот Ве остава до  најблиската локација на вилата,  каде може да застане и да се паркира

Задолжителна  доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

НАПОМЕНА:

 • Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
 • Сместувањето во апартманите е е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на апартманите е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
 • За уплата на аранжман преку Синдикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%.
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.
 • ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ
 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. ИН ТРАВЕЛ СЕРВИС и СКТМ !