10% попуст за рана уплата до 31.03.2020

Неа Флогита се наоѓа на само 59 километри од Солун, односно 160 километри од македонско-грчката граница. Неа Флогита одличен избор за сите кои својот летен одмор сакаат да го поминат во помирна атмосфера во споредба со останатите популарни туристички места во Грција.

Неа Флогита има уникатна местоположба, на ридски терен. Се наоѓа на само 5 минути возење од Неа Модања, градче кое е комерцијален центар на Халкидки, место каде што можете да пронајдете и купите сѐ што ви е потребно или пак да уживате во активниот ноќен живот.

Неа Флогита е позната по долгата песочна плажа и бројните патеки идеални за луѓето кои сакаат да шетаат. На самата плажа и низ местото има повеќе традиционални таверни, барови и ресторани кои ќе ги задоволат сите вкусови, а локалниот пазар изобилува со свежи производи во секоја сезона.

Вила  САВАС – Неа Флогита

Локација:       САВАС 2 на сама плажа – во близина на најубавата плажа Pastazi beach.

                          САВАС 1 на сама плажа на плоштадот во Неа Флогита во самиот центар.

Сместување:   убаво уредени 1/5 Aпартмани  и 1/6 дуплекси на први, втори кат и приземје.

Опременост: ТВ, опремена кујна,тераса, WI-FI, клима уред(вклучена во цената) и сопствена бања.                                                                                                                                               

ВОНСЕЗОНСКИ ЦЕНИ   / */

Период Бр.на ноќи   1/5 АПП Савас 2 1/6 дуплекс Апп Савас 1
23.05 – 30.05 7* 69 промо 79 промо
30.05 – 06.06 7* 99 промо 119промо
06.06 – 13.06 7* 159 179
13.06 – 20.06 7* 179 199
20.06 –  27.06 7* 199 219
28.06 –  05.07 7* 219 239 €
23.08 – 29.08 6* 189 € 219
29.08 – 05.09 7* 199 229
05.09 – 12.09 7* 169 199
12.09 – 19.09 7* 139 169
20.09 – 27.09 7* 99 129

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ   / 9 ноќи /

Период Бр.на ноќи 1/5 АПП Савас 2 1/6 АПП Савас 1
28.06 – 07.07 9 539 559
07.07 – 16.07 9 579 599 €
16.07 – 25.07 9 619 649
25.07 – 03.08 9 619 649
 03.08 – 12.08. 9 619 649
12.08 – 21.08 9 619 649
21.0829.08 8 539 579

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ   / 7 ноќи /

Период Бр.на ноќи 1/5 АПП Савас 2 1/6 АПП Савас 1
05.07 – 12.07 7 429 459
12.0719.07 7 469 499
19.07 – 26.07 7 519 549
26.07 – 02.08 7 519 549
02.08 – 09.08 7 519 549
09.08 – 16.08 7 519 549 €
16.08 – 23.08 7 499 529 €


ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ (7*) , вклучуваат наем на АПП и превоз по лице.

Сместувањето за трето и четврто лице во 1/6 и 1/4 АПП е БЕСПЛАТНО,  плаќаат  само превоз.

Доколку се користи сопствен превоз  (7*),  цените се намалуваат за 10€ по лице

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН (9) превозот се доплаќа.

Превозот чини:  35 € за возрасни , 25 € за деца од 2 до 12 години,  Деца до 2 години бесплатно

НАПОМЕНА:

 • Сместувањето во АПП е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на АПП  е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во АПП во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • За резервација задолжителна уплата на 30% аванс, во спротивно резервацијата се смета за неважечка
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. ИН ТРАВЕЛ СЕРВИС и СКТМ !