MPM SPORT

Локација:  Во близина на Гондолата 


Хотелски содржини: ски остава, услуга за изнајмување на скии, сеф на рецепција, безжичен интернет во цел хотел, базен, сауна, римска бања, парна бања, џакузи, масажа, фитнес, надворешен (бесплатен) паркинг за гостите од хотелот, ресторан, лоби бар.


Опременост на собите: Executive double room: 30m2, еден голем кревет или 2 единечни кревети плус една софа за еден возрасен или дете, мини бар, ТВ, телефон, тоалет, фен; Deluxe double room: 40м2, еден голем или 2 единечни кревети плус софа за еден возрасен или дете, ТВ, мини бар, телефон, тоалет, фен; Apartment: 55м2, една спална со голем кревет, дневна со трепезариска маса и софа за 2 возрасни или 2 деца, ТВ, мини бар, телефон, бања, фен.

Капацитет – 78 соби и апартмани.

MPM SPORT 4*28.12-04.0105.01-11.0120.12-27.12
12.01-07.03
01.12-20.12
08.03-12.04
ДВОКРЕВЕТНА EXECUTIVE / HB776652,844
ЕДНОКРЕВЕТНА15413291,382,5
1ВОЗРАСЕН+1ДЕТЕ138,6118,895,0479,2
1ВОЗРАСЕН+2ДЕЦА153,6133,8110,0494,2
2ВОЗРАСНИ154132105,688
2ВОЗРАСЕН+1ДЕТЕ169147120,6103
3ВОЗРАСНИ215,6184,8147,84123,2
ДВОКРЕВЕТНА DELUXE / HB91,379,259,447,3
ЕДНОКРЕВЕТНА182,6158,497,985,8
1ВОЗРАСЕН+1ДЕТЕ164,34142,56106,9285,14
1ВОЗРАСЕН+2ДЕЦА179,34157,56121,92100,14
1ВОЗРАСЕН+3ДЕЦА194,34172,56136,92115,14
2ВОЗРАСНИ182,6158,4118,894,6
2ВОЗРАСЕН+1ДЕТЕ197,6173,4133,8109,6
2ВОЗРАСНИ+2ДЕЦА212,6188,4148,8124,6
3ВОЗРАСНИ255,64221,76166,32132,44
3ВОЗРАСНИ+1ДЕТЕ270,64236,76181,32147,44
4ВОЗРАСНИ328,68285,12213,84170,28
АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА / HB242207,9165138,6
ЕДНОКРЕВЕТНА242207,9165138,6
1ВОЗРАСЕН+1ДЕТЕ242207,9165138,6
1ВОЗРАСЕН+2ДЕЦА242207,9165138,6
1ВОЗРАСЕН+3ДЕЦА242207,9165138,6
2ВОЗРАСНИ242207,9165138,6
2ВОЗРАСЕН+1ДЕТЕ242207,9165138,6
2ВОЗРАСНИ+2ДЕЦА242207,9165138,6
3ВОЗРАСНИ242207,9165138,6
3ВОЗРАСНИ+1ДЕТЕ242207,9165138,6
4ВОЗРАСНИ242207,9165138,6
Период на реализација21 ден14 дена7 дена3 дена
Период на откажување21 ден14 дена7 дена3 дена
Пенали за откажување100% од букираниот престој100% од букираниот престој1та ноќ1та ноќ
Пенали за не појавување100% од букираниот престој100% од букираниот престој2 ноќи2 ноќи
Минимален престој4 ноќи3 ноќи3 ноќи
ДОПЛАТИВОЗРАСЕНДЕЦА 2-13
Делукс ВИП апартман доплата по ноќ60,00 €
Ново Годишна вечера 80,00 €40,00 €
Внатрешна загреана гража по ноќ 8,00 € 
туристичка такса 0,00 €0,00 €