fbpx

Mia’s Favorite Hotel Маврово

Со поглед на езерото Маврово од позиција од над 1200 метри надморска височина, омилениот хотел на Миа’с Маврово стои на сценско место во планинските падини на планината Бистра – ливади, пасишта и огромни шуми што лежат во границите на националниот парк Маврово .

Ние сме на непосредна близина на највисоките алпинистички терени на Македонија, и само неколку минути оддалечени од популарното археолошко наоѓалиште и природните чуда, како вековните манастири, водопади и чисти места, и близу до кристалното езеро.

Нашиот прекрасен хотел е тука од 1963 година, обезбедувајќи луксузно засолниште за патувачи, патници и спортисти. Ние се одликуваме со луксуз обезбедувајќи домашен амбиент преку вкупно 30 соби, кои се движат од двокреветни соби до свитови и претседателски апартман.


Понуда лето 2021

Тип собаКапацитетЕднокреветнаДвокреветна
Стандард соба2(брачен кревет)44€55€
 Двокреветна(со балкон)2(брачен кревет)47€59€
Премиум соба2+1(брачен+софа)47€59€
Фамилијарна сјут4(брачен кревет+2 единечни)63€79€
Фамилијарна спорт сјут4(брачен кревет+2 единечни)55€69€
Вип апартман2+1(брачен+софа)79€99€
Вип спорт комфорт апартман6(1брачен+2 единечни+2 единечни)63€79€
Вип супериор апартман5+2(брачен+3 единечни+ 2 софи)87€109€
Комфорт апартман(поглед езеро)2+1(2 единечни или брачен+софа во дневна) 33м255€69€
Премиум апартман(поглед езеро)2+2(2единечни или брачен+аголна гарнитура во дневна) 44м263€79€
    

*Цените се изразени во евра по ноќевање

Цената вклучува:

 • Ноќевање со појадок по соба на ден
 • Туристичка такса и ДДВ
 • Бесплатен интернет и ТВ
 • Паркинг
 • Користење на СПА центар 45-60мин дневно

Цената не вклучува:

 • Превоз
 • Индивидуални трошоци

Доплати и попусти:

 • Трет возрасен на стандарден кревет – 20€
 • Возрасен на софа лежај – 15€
 • Фамилијарна спорт/Апартман:четврто лице и нагоре – 15€ на ден
 • Прво дете до 12год – бесплатно
 • Второ дете до 12год – 15€
 • Доплата за полупансион 10€ (ограничен избор од мени+1 безалкохолен пијалок)

Политика за миленичиња:

 • Домашни миленици до 12 кг се дозволени со следниве правила:
 • Миленичето мора да биде чисто, да нема болви или какво било друго заболување од паразити.
 • Миленичето мора да биде целосно обучено и под соодветна контрола од гостинот.
 • Миленичето мора да се чува на поводник кога е во хотел или на хотелски имот освен ако не е во гостинска соба
 • Домашните миленици не се дозволени во ресторанот во хотелот.* Ова исклучување не важи за дресираните кучињата
 • Мора да имате доказ за тековните вакцинации (доколку е побарано)
 • Гостите се одговорни за чистење по нивното милениче на хотелскиот имот и во околината.
 • Гостите се одговорни за сите материјални штети и / или лични повреди како резултат нивното милениче.