ПЕФКОХОРИ – Вила PARADISO – Блок Б, Грција Лето 2024

Вила PARADISO е еден од најбараните наши објекти на Халкидики, се наоѓа на идеална локација на само неколку чекори од плажата во Пефкохори.

Лето 2024 – Најпродавани! Побрзајте и резервирајте го вашиот термин!

Локација:       Се наоѓа на 40 м.од  плажа, во непосредна близина на центарот.

Сместување:  Ниско приземје, прв и втор кат:  двокреветни, трикреветни, четирикреветни студиа, петкреветни и шесткреветни апартмани.  

 • Студио 1/2– два единечни кревети, опремена кујна, бања, ТВ. (ниско приземје- реновирани)
 • Студио 1/3 и 1/4 – одвоена опремена кујна и соба со еден брачен кревет и еден или два единечни кревети, бања, ТВ, тераса. (реновирани)
 • Клима уредот се доплаќа 5€ од ден.
 • Пешкири и хигиенски средства  нема во сместувачките капацитети.
 • Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).   

НОВО Реновирани соби

Реновираниот блок од еден од најпродаваните наши објекти – Paradiso Пефкохори се наоѓа на само 40-тина метри од плажа, се одликува со новопремени студија.

ЦЕНОВНИК ЗА 7 НОЌИ

ПериодБр.на ноќи1/2 стд. ниско приз.1/3 студио1/4 студио
26.05 – 02.067/149 € промо169 промо
02.06 – 09.067/279 €299
09.06 – 16.067239 €329 €349
16.06 – 23.067279 369 €389 €
23.06 –  30.067309 399 €419 €
30.06 – 07.077359 449 €469
07.07 – 14.077399 489509
14.07 – 21.077429 549569
21.07 – 28.077429 €549569
28.07 – 04.087429 €549569
04.08 – 11.087429 €549569
11.08 – 18.087429 €549 569
18.08 –  25.087429549 €569 €
25.08 – 01.097299 €459 €479 €
01.09 – 08.097239 389 €409 €
08.09 – 15.097/299 319 €
15.09 – 22.097/229 249
22.09 – 29.097/179 199

ЦЕНИТЕ  СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ  НА  СТУДИО или АПП   ЗА  7 НОЌИ.

Задожолжителна доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).


Реновирани ЕКО студиа – ниско приземје

1/2 студиата се лоцирани на ниско приземје. Овој тип соби се најекономичната варијанта за сместување во овој објект.

Превозот се доплаќа

 Повратен превозЕден правец
Возрасен 45€35€
Деца од 02-12 год.35€25€
Деца до 2 год.Бесплатно (без седиште)Бесплатно (без седиште)
 • Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
 • Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
 • Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.
 • Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10 € по лице. Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот.

Локација

Кликни на мапата за отворање на локацијата на Google Maps

НАПОМЕНА

 • Во апартманите и студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
 • Сместувањето во апартманите и студијата е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на апартманите и студијата е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите.
 • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
 • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.
 • За уплата на аранжман преку Синдикатите со кои имаме склучено договор плаќањето е на 9 рати.
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс, во спротивно резервацијата е неважечка.
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице. Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде е склучен Договорот за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
 • Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.

Важат општите услови за патувањe на Т.А ИН ТРАВЕЛ СЕРВИС и СКТМ!