Студиа ЛАРА LUX, ЧАЊ, Црна Гора, Лето 2024

Атрактивното туристичко место Чањ се наоѓа помеѓу Петровец и Сутоморе,го краси пространа песковита плажа долга околу 1100 м.Во непосредна близина се наоѓа познатата Краљичина плажа за која велат дека е бисерот на Јадранот. Студиа Лара-Лукс **** се наоѓаат во мирниот дел на Чањ на 80 м.од плажа од спротивната страна на студиата ..Лара..Модерно опремени студиа-апартмани( 1/2,1/3,1/4) располагаат со комплетно опремена мини кујна,фрижидер ,ТВ-сателитска програма ,Wi-Fi,сопстено twc,тераса, клима . Oбјектот има отворен базен со лежалки и чадори кои се гратис за гостите во објектот.Во склоп на објектот е рецепција ,аптека и супермаркет ,исхраната е во ресторанот Лара.За моменти на опуштање со кафе и пијалок ,непосредно до ресторанот се наоѓа летната бавча со мала игротека за деца.Неколку пати неделно се организираат детски театарски претстави каде децата уживаат со омилените ликови од цртаните филмови.Обезбеден бесплатен паркинг во гаражата на објектот. 

СтудиоУслуга01.06-20.06 19.09-30.0921.06-30.06 09.09-18.0901.07-10.07 30.08-08.09  11.07- 29.08.
1/2  1/3  1/4Полу пансион  33  37   41  47

Цените се дадени по лице за полупансион дневно (појадок-вечера) на база шведска маса услугата почнува со вечера а завршува со појадок.

– клима,кабелска,ТВ,Wi-FI , паркинг  и базен со чадори ,бесплатно

– туристичката такса и осигурување се наплатува на рецепција                                                    (возрасни-1.50 €, деца од 12-18 години-1.00€ ,деца од 2-12 години -0,50 € )      

   -влегувањето во студиата е од 14.00ч. напуштањето е во 09.00ч.                             

Попусти:-деца до 3 години бесплатно на заедничко легло ,без храна  

-деца од 03-10 години на заедничко легло-плаќаат 50% од цената

-деца од 03-12 години на сопствено легло-плаќаат 70% од цената

-дете до 12 години со еден возрасен во 1/2  студио ,плаќа 80% од цената. 

-бебешко креветче, може да се резервира на рецепција ,гратис

-Цените се изразени во евра ,наплатата е во денарска противвредност по курс од 62.oo ден.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. ИН ТРАВЕЛ СЕРВИС  И СКТМ.