ХОТЕЛ “АДРИА“***- Шушањ

Хотелот Адриа се наоѓа на 400 m од брегот во мирниот дел на Шушња, па гостите можат да уживаат во пријатен престој во мир и тишина. Хотелот се наоѓа на 2,5 км од центарот на Бар.

Хотелските соби се удобно опремени. Сите соби се климатизирани и имаат сателитска телевизија и бесплатен безжичен интернет.

Хотелот располага со сопствен паркинг простор (кој е бесплатен). Хотелот нуди разновидни јадења во својот ресторан на база на полупансион или полн пансион. Гостите можат да се релаксираат во сенката на винова лоза и киви на пространата тераса. Исто така, хотелот нуди бесплатен превоз до Црвената плажа и назад во текот на летната сезона.

 Тип / период01.06-21.06
09.09-30.09
21.06-11.07
25.08-09.09
11.07-25.08
Соба 1/2, 1/3, 1/4 (полупансион)  22€  27€  32€
Студио 1/2,1/3,1/4 (полупансион)  24€  29€  36€

Цените се за полупансион по лице дневно  ( појадок-вечера) на база шведска маса услугата почнува со вечера а завршува со појадок.

-Осигурување вклучено во цената

-Туристичката такса се наплатува на рецепција:                                                  

 (возрасни-1.00 €, од 12-18 години- 0,50€, деца до12 години -бесплтно )

-Влегувањето во собите е од 14.00ч. напуштањето е во 10.00ч.                

Вклучено во цената: клима, ТВ, WI-FI, паркинг

Доплата за 1/1 соба:

– пред и после сезона: +50%

– во сезона: +80%

Попусти за деца:

  • Дете до 4 год. (бесплатно)
  • Две деца 4-7год. со двајца возрасни (прво дете гратис, второ дете плаќа 70%)
  • Дете 4-7год. (плаќа 50%, во заеднички кревет)
  • Дете од 7-12 год. (плаќа 70% во сопствен кревет)
  • Дете од 4-12год. (со еден возрасен во 1/2 соба плаќа 80%)

-Цените се изразени во евра,наплатата е во денарска противвредност по курс од 62.oo ден.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. ИН ТРАВЕЛ СЕРВИС  И СКТМ.